TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2022

W dniach 8-15 maja 2022 obchodzimy XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Tegoroczne hasło brzmi "Biblioteka - świat w jednym miejscu". Z tej okazji Biblioteka Wydziału Architektury przygotowała wystawę plakatów filmowych przygotowanych przez studentów WA.  Zdjęcia plakatów umieszczone są w zakładce Galeria.

Gotowe plakaty można obejrzeć w Bibliotece WA.

Serdecznie zapraszamy.

ZASADY FUNKCJONOWANIA BIBLIOTEKI WA OD KWIETNIA 2022

• w Bibliotece WA użytkownicy mogą korzystać z księgozbioru w wolnym dostępie
  • wypożyczenia zbiorów dokonuje się bezpośrednio na miejscu; pozostaje możliwość składania zamówień w systemie bibliotecznym ALEPH
  • w przypadku zamknięcia Biblioteki WA wypożyczone zbiory mogą być oddane do Wypożyczalni Biblioteki Głównej ZUT;
  • przedłużenia wypożyczonych zbiorów można dokonać osobiście lub drogą elektroniczną (biblarchitektura@zut.edu.pl, telefon: (091) 449-56-14,   449-56-15
  • pozostałe szczegółowe zasady funkcjonowania biblioteki można znaleźć na stronie Biblioteki Głównej ZUT.

TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2021

Z okazji XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek obchodzonego w dniach 8 – 15 maja 2021 r. zapraszamy do obejrzenia wirtualnej wystawy pt: Design książki-okładka ma znaczenie. Istnieje przekonanie, że nie należy oceniać książki po okładce. Prezentowana wystawa udowadnia , że okładka ma jednak znaczenie, odzwierciedla charakter książki, zachęca do jej wypożyczenia.

Wystawę wirtualnie  można obejrzeć przechodząc na stronę naszej galerii albo przy okazji korzystania z usług Biblioteki Wydziału Architektury

ZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI DLA STUDENTÓW I ROKU

Warunkiem korzystania ze zbiorów Biblioteki WA jest posiadanie AKTYWNEGO KONTA BIBLIOTECZNEGO. W celu zapisu do Biblioteki i aktywacji konta należy zgłosić się osobiście z ELEKTRONICZNĄ LEGITYMACJĄ STUDENCKĄ (pełniącą jednocześnie rolę karty bibliotecznej) do Wypożyczalni Biblioteki Głównej ZUT. Wypożyczalnia mieści się przy ul. Ku Słońcu 140, tel.449 42 93.

ZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI DLA POZOSTAŁYCH UŻYTKOWNIKÓW

Warunkiem przedłużenia konta bibliotecznego jest aktualna ELEKTRONICZNA LEGITYMACJA STUDENTA/DOKTORANTA i brak zadłużenia wobec Biblioteki. Przedłużenia konta należy dokonać osobiście w Wypożyczalni Biblioteki Głównej ZUT, ul Ku Słońcu 140, tel. 91 449 41 43, 91 449 41 43.

OPŁATA ZA NIETERMINOWY ZWROT KSIĄŻEK

Kara za nieterminowy zwrot książek wynosi 1 zł za każdy dzień zwłoki w odniesieniu do jednej pozycji.

NALEŻNOŚCI PROSIMY  WPŁACAĆ NA KONTO:

Santander Bank Polska S.A.

87 1090 0004 8098 0100 0000 0000

w tytule opłaty należy zaznaczyć: zadłużenie wobec Biblioteki Głównej- imię i nazwisko, numer konta bibliotecznego, numer albumu studenta/doktoranta

Potwierdzenie przelewu należy przesłać na adres przelewybg@zut.edu.pl

Jednocześnie informujemy, że istnieje możliwość przedłużenia terminu zwrotu wypożyczonych materiałów (mailowo lub telefonicznie).

INFORMACJA O SZKOLENIU BIBLIOTECZNYM DLA STUDENTÓW I ROKU

Szkolenie biblioteczne

PODSTAWY INFORMACJI NAUKOWEJ

Podstawy informacji naukowej - Biblioteka Główna ZUT

ELEKTRONICZNE WYDANIA DZIENNIKÓW DOSTĘPNE W BIBLIOTECE WA

W Bibliotece jest dostępna elektroniczna wersja  Kuriera Szczecińskiego

TU MOŻNA PREZENTOWAĆ SWOJE PRACE

Czy wiecie, gdzie istnieje PRAWIE NAJMNIEJSZA GALERIA SZTUKI NA ŚWIECIE ? Znajduje się ona w Bibliotece Wydziału Architektury. Można tu zaprezentować swoją twórczość. Mogą to być dzieła w różnej technice. Szczegółowych informacji udziela zespół Biblioteki.