TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2021

Z okazji XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek obchodzonego w dniach 8 – 15 maja 2021 r. zapraszamy do obejrzenia wirtualnej wystawy pt: Design książki-okładka ma znaczenie. Istnieje przekonanie, że nie należy oceniać książki po okładce. Prezentowana wystawa udowadnia , że okładka ma jednak znaczenie, odzwierciedla charakter książki, zachęca do jej wypożyczenia.

Wystawę wirtualnie  można obejrzeć przechodząc na stronę naszej galerii albo przy okazji korzystania z usług Biblioteki Wydziału Architektury.

ZMIANY W FUNKCJONOWANIU BIBLIOTEKI WA

Informujemy, że z dniem30.11.2020 Biblioteka WA wznawia obsługę czytelników w trybie stacjonarnym:

• Biblioteka jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.00
  • Książki można wypożyczać pisząc na adres biblarchitektura@zut.edu.pl  lub dzwoniąc na numer 91 449 56 14 lub 91 449 56 15.
  • Istnieje możliwość zamawiania książek w katalogu online lub przez funkcję zamówienia w katalogu Aleph oraz skanowanie materiałów       bibliotecznych
  • Nie można korzystać z księgozbioru na miejscu.
  • Biblioteka działa w reżimie sanitarnym: w Bibliotece mogą przebywać jednocześnie dwie osoby, obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, dezynfekcja rąk oraz zachowanie dystansu od pozostałych osób-2m.

ZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI DLA STUDENTÓW I ROKU

Warunkiem korzystania ze zbiorów Biblioteki WA jest posiadanie AKTYWNEGO KONTA BIBLIOTECZNEGO. W celu zapisu do Biblioteki i aktywacji konta należy zgłosić się osobiście z ELEKTRONICZNĄ LEGITYMACJĄ STUDENCKĄ (pełniącą jednocześnie rolę karty bibliotecznej) do Wypożyczalni Biblioteki Głównej ZUT. Wypożyczalnia mieści się przy ul. Ku Słońcu 140, tel.449 42 93.
Studenci kierunków: ARCHITEKTURA I URBANISTYKA oraz PAWIO mogą zapisać się do Biblioteki w Czytelni Wydziału Informatyki, mieszczącej się przy ul. Żołnierskiej 49, tel.  91 449 56 05

ZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI DLA POZOSTAŁYCH UŻYTKOWNIKÓW

Warunkiem przedłużenia konta bibliotecznego jest aktualna ELEKTRONICZNA LEGITYMACJA STUDENTA/DOKTORANTA i brak zadłużenia wobec Biblioteki. Przedłużenia konta należy dokonać osobiście w Wypożyczalni Biblioteki Głównej ZUT, ul Ku Słońcu 140, tel. 91 449 41 43, 91 449 41 43.

OPŁATA ZA NIETERMINOWY ZWROT KSIĄŻEK

Kara za nieterminowy zwrot książek wynosi 1 zł za każdy dzień zwłoki w odniesieniu do jednej pozycji.

NALEŻNOŚCI PROSIMY  WPŁACAĆ NA KONTO:

Santander Bank Polska S.A.

87 1090 0004 8098 0100 0000 0000

w tytule opłaty należy zaznaczyć: zadłużenie wobec Biblioteki Głównej- imię i nazwisko, numer konta bibliotecznego, numer albumu studenta/doktoranta

Potwierdzenie przelewu należy przesłać na adres przelewybg@zut.edu.pl

Jednocześnie informujemy, że istnieje możliwość przedłużenia terminu zwrotu wypożyczonych materiałów (mailowo lub telefonicznie).

INFORMACJA O SZKOLENIU BIBLIOTECZNYM DLA STUDENTÓW I ROKU

Szkolenie biblioteczne

PODSTAWY INFORMACJI NAUKOWEJ

Podstawy informacji naukowej - Biblioteka Główna ZUT

ELEKTRONICZNE WYDANIA DZIENNIKÓW DOSTĘPNE W BIBLIOTECE WA

W Bibliotece dostępne są elektroniczne wersje Gazety Wyborczej i Kuriera Szczecińskiego

TU MOŻNA PREZENTOWAĆ SWOJE PRACE

Czy wiecie, gdzie istnieje PRAWIE NAJMNIEJSZA GALERIA SZTUKI NA ŚWIECIE ? Znajduje się ona w Bibliotece Wydziału Architektury. Można tu zaprezentować swoją twórczość. Mogą to być dzieła w różnej technice. Szczegółowych informacji udziela zespół Biblioteki.