ZMIANY W FUNKCJONOWANIU BIBLIOTEKI WYDZIAŁU ARCHITEKTURY

Informujemy, że z dniem 21.06.2021 z Biblioteki WA można korzystać stacjonarnie. Korzystanie z Biblioteki odbywać się będzie nadal z zachowaniem reżimu sanitarnego:

• obowiązuje dezynfekcja rąk oraz zakrywanie ust i nosa (maseczka)
  • zachowanie odległości między Czytelnikami 1,5 m
  • obowiązuje określony limit miejsc dla użytkowników (8 osób)
  • umożliwiony zostaje wolny dostęp do zbiorów oraz korzystanie z komputera
  • należy zajmować tylko wyznaczone miejsca

TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2021

Z okazji XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek obchodzonego w dniach 8 – 15 maja 2021 r. zapraszamy do obejrzenia wirtualnej wystawy pt: Design książki-okładka ma znaczenie. Istnieje przekonanie, że nie należy oceniać książki po okładce. Prezentowana wystawa udowadnia , że okładka ma jednak znaczenie, odzwierciedla charakter książki, zachęca do jej wypożyczenia.

Wystawę wirtualnie  można obejrzeć przechodząc na stronę naszej galerii albo przy okazji korzystania z usług Biblioteki Wydziału Architektury

ZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI DLA STUDENTÓW I ROKU

Warunkiem korzystania ze zbiorów Biblioteki WA jest posiadanie AKTYWNEGO KONTA BIBLIOTECZNEGO. W celu zapisu do Biblioteki i aktywacji konta należy zgłosić się osobiście z ELEKTRONICZNĄ LEGITYMACJĄ STUDENCKĄ (pełniącą jednocześnie rolę karty bibliotecznej) do Wypożyczalni Biblioteki Głównej ZUT. Wypożyczalnia mieści się przy ul. Ku Słońcu 140, tel.449 42 93.
Studenci kierunków: ARCHITEKTURA I URBANISTYKA oraz PAWIO mogą zapisać się do Biblioteki w Czytelni Wydziału Informatyki, mieszczącej się przy ul. Żołnierskiej 49, tel.  91 449 56 05

ZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI DLA POZOSTAŁYCH UŻYTKOWNIKÓW

Warunkiem przedłużenia konta bibliotecznego jest aktualna ELEKTRONICZNA LEGITYMACJA STUDENTA/DOKTORANTA i brak zadłużenia wobec Biblioteki. Przedłużenia konta należy dokonać osobiście w Wypożyczalni Biblioteki Głównej ZUT, ul Ku Słońcu 140, tel. 91 449 41 43, 91 449 41 43.

OPŁATA ZA NIETERMINOWY ZWROT KSIĄŻEK

Kara za nieterminowy zwrot książek wynosi 1 zł za każdy dzień zwłoki w odniesieniu do jednej pozycji.

NALEŻNOŚCI PROSIMY  WPŁACAĆ NA KONTO:

Santander Bank Polska S.A.

87 1090 0004 8098 0100 0000 0000

w tytule opłaty należy zaznaczyć: zadłużenie wobec Biblioteki Głównej- imię i nazwisko, numer konta bibliotecznego, numer albumu studenta/doktoranta

Potwierdzenie przelewu należy przesłać na adres przelewybg@zut.edu.pl

Jednocześnie informujemy, że istnieje możliwość przedłużenia terminu zwrotu wypożyczonych materiałów (mailowo lub telefonicznie).

INFORMACJA O SZKOLENIU BIBLIOTECZNYM DLA STUDENTÓW I ROKU

Szkolenie biblioteczne

PODSTAWY INFORMACJI NAUKOWEJ

Podstawy informacji naukowej - Biblioteka Główna ZUT

ELEKTRONICZNE WYDANIA DZIENNIKÓW DOSTĘPNE W BIBLIOTECE WA

W Bibliotece dostępne są elektroniczne wersje Gazety Wyborczej i Kuriera Szczecińskiego

TU MOŻNA PREZENTOWAĆ SWOJE PRACE

Czy wiecie, gdzie istnieje PRAWIE NAJMNIEJSZA GALERIA SZTUKI NA ŚWIECIE ? Znajduje się ona w Bibliotece Wydziału Architektury. Można tu zaprezentować swoją twórczość. Mogą to być dzieła w różnej technice. Szczegółowych informacji udziela zespół Biblioteki.