TRZYDNIOWA KWARANTANNA KSIĄŻEK

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną,  od dnia 13 grudnia 2021 r. do odwołania wprowadzona zostaje 3-dniowa kwarantanna książek. Zbiory będą udostępniane przede wszystkim poprzez wypożyczanie do domu. W związku z powyższym nie ma możliwości krótkoterminowego wypożyczenia zbiorów np. na zajęcia.

Zasady funkcjonowania BWEkonomicznego w roku akademickim 2021/2022

Wraz z rozpoczęciem nowego roku akademickiego, wprowadza się następujące zasady korzystania z BWEkon:

• w bibliotece może przebywać max. 8 osób z wyłączeniem obsługi, obowiązuje 1,5 m dystans;
  • czytelnicy zobowiązani są do zakrywania nosa i ust, dezynfekcji dłoni oraz wpisania się do rejestru odwiedzin;
  • użytkownicy mogą zajmować tylko wyznaczone dla nich miejsca, mogą korzystać z czytelni i księgozbioru w wolnym dostępie;
  • wypożyczenia zbiorów dokonuje się bezpośrednio na miejscu;
  • zwracane książki mogą podlegać 3 dniowej kwarantannie w przypadku znaczącego wzrostu liczby zakażeń w regionie;
  • w przypadku zamknięcia BWEkon wypożyczone zbiory mogą być oddane do Wypożyczalni Biblioteki Głównej ZUT;
  • przedłużenie wypożyczonych zbiorów można dokonać osobiście lub drogą elektroniczną (mail: biblekonomia@zut.edu.pl , telefon: 091 449 61 20)
  • pozostałe szczegółowe zasady funkcjonowania biblioteki można znaleźć na stronie Biblioteki Głównej ZUT.

Bieżąca prasa w Bibliotece WEkon

Biblioteka oferuje dostęp do papierowych wydań dzienników Gazety Wyborczej oraz Dziennika Gazety Prawnej.

• Dostępne są też tygodniki  Newsweek i Polityka.

Szkolenie biblioteczne on-line dla studentów I roku

Szkolenie on-line

Zapisy do biblioteki i aktywacja konta

Podstawą zapisu do Biblioteki  WEkon jest Elektroniczna Legitymacja Studenta/Doktoranta, która pełni funkcję karty bibliotecznej. W celu aktywacji konta należy zgłosić się do Wypożyczalni Biblioteki Głównej (ul. Ku Słońcu 140, 91 449 42 93, 449 41 43).
Aktywne konto biblioteczne umożliwia korzystanie ze zbiorów Biblioteki Głównej oraz wszystkich Bibliotek Wydziałowych i Specjalistycznych. Konto biblioteczne ważne jest 1 rok akademicki. Warunkiem przedłużenia konta na kolejny rok akademicki jest rozliczenie się z Biblioteką z jakichkolwiek zaległości i zgłoszenie się do Wypożyczalni BG z aktualną legitymacją.

Opłaty za nieterminowe zwroty książek

Wszelkie świadczenia wobec Biblioteki należy wnosić w formie przelewu bankowego lub elektronicznego na numer rachunku bankowego ZUT:

Santander Bank Polska S.A.

87 1090 0004 8098 0100 0000 0000
tytuł opłaty : zadłużenie wobec Biblioteki Głównej – imię i nazwisko, numer konta bibliotecznego, numer albumu studenta/doktoranta

POTWIERDZENIE PRZELEWU Z TYTUŁU OPŁACONYCH KAR BIBLIOTECZNYCH NALEŻY PRZESŁAĆ NA ADRES:
przelewybg@zut.edu.pl