Szkolenie biblioteczne dla studentów I roku

Przypominamy, że Szkolenie biblioteczne online  jest przedmiotem obowiązkowym dla studentów I roku.

Szczegółowa informacja o szkoleniu - plik do pobrania

Informacja dla czytelników

Informujemy, iż podstawą zapisu do Biblioteki Głównej jest
Elektroniczna Legitymacja Studenta/Doktoranta,
która pełni funkcję karty bibliotecznej.
W celu aktywacji konta należy zgłosić się do
Wypożyczalni Biblioteki Głównej
(ul. Ku Słońcu 140, tel. 91 449 42 93, 91 449 41 43).

Aktywne konto biblioteczne umożliwia korzystanie ze zbiorów
Biblioteki Głównej oraz Bibliotek Specjalistycznych.

Czytelnikom już zapisanym przypominamy, że konto biblioteczne ważne jest jeden rok akademicki. Podstawą prolongaty konta jest rozliczenie się z wszelkich zaległości finansowych zaistniałych względem biblioteki.

TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2020

Z okazji Tygodnia Bibliotek 2020 oraz w powiązaniu z istniejącą obecnie sytuacją pandemii koronawirusa, zapraszamy do Kącika poezji, w którym poniżej prezentujemy wiersze autorstwa Pań z Zespołu Biblioteki Wydziału Techniki Morskiej i Transportu.

Tydzień Bibliotek, obchodzony w dniach 8 - 15 maja, jest ogólnopolską coroczną akcją popularyzacji czytelnictwa i bibliotek, organizowaną przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich od 2004 roku. Tegoroczna siedemnasta edycja Tygodnia Bibliotek przebiega pod hasłem "Zasmakuj w bibliotece".

Życzymy smacznego odbioru!

Kolekcja Marine Engineering and Naval Architecture z bazy Knovel

Uprzejmie informujemy, że w styczniu 2020 roku został uruchomiony dostęp do kolekcji Marine Engineering and Naval Architecture mieszczącej się w bazie Knovel. Dostęp będzie aktywny do końca grudnia br. Baza Knovel jest dostępna ze strony Biblioteki Głównej w zakładce Bazy danych.

Link do bazy:

Zachęcamy do korzystania.