Zmiany w funkcjonowaniu Biblioteki Wydziału Techniki Morskiej i Transportu

Informujemy, że z dniem 21 czerwca 2021 r. Biblioteka Wydziału Techniki Morskiej i Transportu wznawia działalność w trybie stacjonarnym.

• Z czytelni może korzystać jednocześnie do 15 osób.
  • Obowiązuje 1,5 m dystans między czytelnikami.
  • Prosimy o zajmowanie tylko wyznaczonych miejsc.
  • Umożliwiony zostaje wolny dostęp do zbiorów.
  • Obowiązuje rejestracja czytelników korzystających z Biblioteki WTMiT.
  • Obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki oraz dezynfekcja rąk. Prosimy o przestrzeganie obowiązujących zaleceń sanitarnych.

Szkolenie biblioteczne dla studentów I roku

Przypominamy, że Szkolenie biblioteczne online  jest przedmiotem obowiązkowym dla studentów I roku.

Szczegółowa informacja o szkoleniu - plik do pobrania

Tydzień Bibliotek 2021

Tydzień Bibliotek, obchodzony w dniach 8 - 15 maja, jest ogólnopolską coroczną akcją popularyzacji czytelnictwa i bibliotek, organizowaną przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich od 2004 roku. Tegoroczna osiemnasta edycja Tygodnia Bibliotek przebiega pod hasłem "Znajdziesz mnie w bibliotece".

Z okazji Tygodnia Bibliotek 2021, Biblioteka Wydziału Techniki Morskiej i Transportu zaprasza poniżej do wirtualnego obejrzenia wystawy pt. "Sentencje o książce i bibliotece". Ekspozycja w ciekawy sposób przedstawia myśli, sentencje, cytaty, znanych i mniej znanych osób, dotyczące książek i bibliotek, nawiązujące do tytułu Tygodnia Bibliotek. Na uwagę zasługuje również wiersz pt. "Remedium na skołataną duszę" - zaproszenie do biblioteki, w której znajdziesz to, czego szukasz - autorstwa Jolanty Tamborskiej, która kolejny raz zachwyca nas swoją poezją.

Wystawę pt. "Sentencje o książce i bibliotece" można również obejrzeć na żywo przy okazji korzystania z usług Biblioteki WTMiT. Ekspozycja będzie prezentowana w maju i czerwcu 2021 roku.

Serdecznie zapraszamy!

Informacja dla czytelników

Informujemy, iż podstawą zapisu do Biblioteki Głównej jest Elektroniczna Legitymacja Studenta/Doktoranta, która pełni funkcję karty bibliotecznej.
W celu aktywacji konta należy zgłosić się do Wypożyczalni Biblioteki Głównej (ul. Ku Słońcu 140, tel. 91 449 42 93, 91 449 41 43).

Aktywne konto biblioteczne umożliwia korzystanie ze zbiorów Biblioteki Głównej oraz Bibliotek Specjalistycznych.

Czytelnikom już zapisanym przypominamy, że konto biblioteczne ważne jest jeden rok akademicki. Podstawą prolongaty konta jest rozliczenie się z wszelkich zaległości finansowych zaistniałych względem biblioteki.

Kolekcja Transportation Engineering z bazy Knovel Library

Uprzejmie informujemy, że w styczniu 2021 roku został uruchomiony dostęp do kolekcji Transportation Engineering mieszczącej się w bazie Knovel Library. Dostęp będzie aktywny do końca grudnia br. Baza Knovel Library jest dostępna ze strony Biblioteki Głównej w zakładce Bazy danych.

Link do bazy Knovel Library

Zachęcamy do korzystania.