Zasady funkcjonowania Biblioteki Wydziału Techniki Morskiej i Transportu

Każdy użytkownik, który przychodzi do Biblioteki WTMiT jest zobowiązany do zakrycia ust i nosa maseczką oraz dezynfekcji rąk. Prosimy, żeby osoby chore nie przychodziły do Biblioteki. Osoby, które nie zastosują się do zaleceń sanitarnych (w tym chore) nie zostaną obsłużone.

• Obowiązuje ograniczenie liczby użytkowników mogących przebywać w Bibliotece WTMiT - 1 osoba,
  •  Biblioteka WTMiT działa na zasadzie wypożyczalni, nie ma możliwości korzystania ze zbiorów i komputerów na miejscu
  •  Zachęcamy do składania zamówień w systemie Aleph
  • Zwroty są przyjmowane na bieżąco
  • Prosimy o korzystanie z e-zasobów bibliotek

Szkolenie biblioteczne dla studentów I roku

Przypominamy, że Szkolenie biblioteczne online  jest przedmiotem obowiązkowym dla studentów I roku.

Szczegółowa informacja o szkoleniu - plik do pobrania

Informacja dla czytelników

Informujemy, iż podstawą zapisu do Biblioteki Głównej jest Elektroniczna Legitymacja Studenta/Doktoranta, która pełni funkcję karty bibliotecznej.
W celu aktywacji konta należy zgłosić się do Wypożyczalni Biblioteki Głównej (ul. Ku Słońcu 140, tel. 91 449 42 93, 91 449 41 43).

Aktywne konto biblioteczne umożliwia korzystanie ze zbiorów Biblioteki Głównej oraz Bibliotek Specjalistycznych.

Czytelnikom już zapisanym przypominamy, że konto biblioteczne ważne jest jeden rok akademicki. Podstawą prolongaty konta jest rozliczenie się z wszelkich zaległości finansowych zaistniałych względem biblioteki.

Kolekcja Transportation Engineering z bazy Knovel Library

Uprzejmie informujemy, że w styczniu 2021 roku został uruchomiony dostęp do kolekcji Transportation Engineering mieszczącej się w bazie Knovel Library. Dostęp będzie aktywny do końca grudnia br. Baza Knovel Library jest dostępna ze strony Biblioteki Głównej w zakładce Bazy danych.

Link do bazy Knovel Library

Zachęcamy do korzystania.