Kwarantanna zbiorów

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną związaną z wysoką liczbą zakażeń koronawirusem, mając na względzie bezpieczeństwo użytkowników i pracowników Biblioteki Głównej ZUT w Szczecinie, od dnia 13 grudnia 2021 r. do odwołania wprowadzona zostaje 3-dniowa kwarantanna książek.

Zasady funkcjonowania Biblioteki Wydziału Techniki Morskiej i Transportu w roku akademickim 2021/2022

Wraz z rozpoczęciem nowego roku akademickiego, wprowadza się następujące zasady korzystania z Biblioteki Wydziału Techniki Morskiej i Transportu:

• w bibliotece morze przebywać maksymalnie 15 osób z wyłączeniem personelu, obowiązuje 1,5 m dystans;
  • czytelnicy zobowiązani są do zakrywania nosa i ust maseczką, dezynfekcji rąk oraz wpisania się do rejestru odwiedzin;
  • użytkownicy mogą zajmować tylko wyznaczone dla nich miejsca, mogą korzystać z czytelni i księgozbioru w wolnym dostępie;
  • wypożyczenia zbiorów dokonuje się bezpośrednio na miejscu; pozostaje możliwość składania zamówień w systemie bibliotecznym ALEPH
  • zwrócone książki mogą podlegać 3 dniowej kwarantannie w przypadku znaczącego wzrostu liczby zakażeń w regionie;
  • w przypadku zamknięcia Biblioteki WTMiT, wypożyczone zbiory mogą być oddane do Wypożyczalni Biblioteki Głównej ZUT;
  • przedłużenie wypożyczonych zbiorów można dokonać osobiście, drogą mailową (e-mail: bibliotekawtm@zut.edu.pl) lub telefoniczną (tel.: 91 449 49 80)
  • pozostałe szczegółowe zasady funkcjonowania biblioteki można znaleźć na stronie Biblioteki Głównej ZUT.

Szkolenie biblioteczne dla studentów I roku

Szkolenie Biblioteczne dla Studentów I roku jest obowiązkowe i kończy się wpisem do indeksu.
Dostęp do szkolenia po zalogowaniu: Strona domowa ZUT > E-edukacja > Biblioteka Główna > Szkolenie Biblioteczne dla Studentów I roku

Link do platformy e-learningowej ZUT

Informacja dla czytelników

Informujemy, iż podstawą zapisu do Biblioteki Głównej jest Elektroniczna Legitymacja Studenta/Doktoranta, która pełni funkcję karty bibliotecznej.
W celu aktywacji konta należy zgłosić się do Wypożyczalni Biblioteki Głównej (ul. Ku Słońcu 140, tel. 91 449 42 93, 91 449 41 43).

Aktywne konto biblioteczne umożliwia korzystanie ze zbiorów Biblioteki Głównej oraz Bibliotek Specjalistycznych.

Czytelnikom już zapisanym przypominamy, że konto biblioteczne ważne jest jeden rok akademicki. Podstawą prolongaty konta jest rozliczenie się z wszelkich zaległości finansowych zaistniałych względem biblioteki.

Kolekcja Transportation Engineering z bazy Knovel Library

Uprzejmie informujemy, że w styczniu 2021 roku został uruchomiony dostęp do kolekcji Transportation Engineering mieszczącej się w bazie Knovel Library. Dostęp będzie aktywny do końca grudnia br. Baza Knovel Library jest dostępna ze strony Biblioteki Głównej w zakładce Bazy danych.

Link do bazy Knovel Library

Zachęcamy do korzystania.

Tydzień Bibliotek 2021

Tydzień Bibliotek, obchodzony w dniach 8 - 15 maja, jest ogólnopolską coroczną akcją popularyzacji czytelnictwa i bibliotek, organizowaną przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich od 2004 roku. Tegoroczna osiemnasta edycja Tygodnia Bibliotek przebiega pod hasłem "Znajdziesz mnie w bibliotece".

Z okazji Tygodnia Bibliotek 2021, Biblioteka Wydziału Techniki Morskiej i Transportu zaprasza poniżej do wirtualnego obejrzenia wystawy pt. "Sentencje o książce i bibliotece". Ekspozycja w ciekawy sposób przedstawia myśli, sentencje, cytaty, znanych i mniej znanych osób, dotyczące książek i bibliotek, nawiązujące do tytułu Tygodnia Bibliotek. Na uwagę zasługuje również wiersz pt. "Remedium na skołataną duszę" - zaproszenie do biblioteki, w której znajdziesz to, czego szukasz - autorstwa Jolanty Tamborskiej, która kolejny raz zachwyca nas swoją poezją.

Wystawę pt. "Sentencje o książce i bibliotece" można również obejrzeć na żywo przy okazji korzystania z usług Biblioteki WTMiT. Ekspozycja będzie prezentowana w maju i czerwcu 2021 roku.

Serdecznie zapraszamy!