Otwarty dostęp w ZUT

Polityka otwartego dostępu do publikacji naukowych w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie

Zarządzenie Nr 22 Rektora Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie w sprawie wprowadzenia Polityki otwartego dostępu do publikacji naukowych w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie (format:  pdf, rozmiar:  1,97 MB)

Pozostałe akty prawne

 

Sekcja ds. Otwartej Nauki

dr hab. inż. Marta Piątek-Hnat, starszy specjalista
koordynator ds. otwartego dostępu w ZUT, Data Steward
tel. 91 449-42-28
marta.piatek@zut.edu.pl

Otwarte szkolenie dla wnioskodawców i osób realizujących projekty badawcze w ramach konkursów organizowanych przez Narodowe Centrum Nauki

25 kwietnia 2023 Sekcja ds. Otwartej Nauki wzięła udział w szkoleniu dla wnioskodawców i osób realizujących projekty badawcze w ramach konkursów organizowanych przez Narodowe Centrum Nauki, które odbyło się w auli Centrum Dydaktyczno-Badawczego Nanotechnologii. Szkolenie prowadzili pracownicy NCN:  Tomasz Szumełda, Koordynator Dyscyplin w dziale nauk ścisłych i technicznych, Natalia Galica oraz Gabriela Czarny z Zespołu ds. Otwartej Nauki. W trakcie szkolenia Sekcja ds. Otwartej Nauki prowadziła punkt informacyjny dla naukowców i doktorantów, w którym udzielano informacji na temat otwartej nauki, działalności Repozytorium ZUT oraz Repozytorium Otwartych Danych Badawczych "MOST Danych", które jest częścią  platformy "MOST Wiedzy". Zapraszamy do stałej współpracy z Sekcją, która udzieli wszelkiej pomocy w zakresie zagadnień otwartej nauki.