Praca biblioteki

Otwarcie Czytelni

Informujemy, że z dniem 21 czerwca 2021 r. możliwe będzie korzystanie z Czytelni przy zachowaniu reżimu sanitarnego:

• w bibliotece może przebywać  max 4 użytkowników
  • obowiązuje noszenie maseczki, która zakrywa nos i usta
  • obowiązkowa dezynfekcja rąk (po wejściu do biblioteki )
  • zachowanie odległości między Czytelnikami 1,5 m
  • obowiązuje korzystanie z miejsc wyznaczonych przy stolikach i komputerze

Pozostaje możliwość składania zamówień w systemie Aleph oraz  telefonicznie dzwoniąc pod nr tel.91 449 42 97 i drogą mailową bibliotekawimim@zut.edu.pl

Informacja dla studentów I roku.

Szkolenie biblioteczne online jest przedmiotem obowiązkowym dla studentów I roku wszystkich wydziałów ZUT. Szkolenie kończy się testem. Pozytywny wynik testu jest podstawą do wpisu zaliczenia w indeksie elektronicznym pod koniec semestru zimowego.

Szkolenie znajduje się na stronie uczelni www.zut.edu.pl W zakładce E-usługi należy wybrać E-edukacja, następnie w Kategoriach kursów wskazać Kursy ogólnouczelniane, a w nich kurs Biblioteka Główna ZUT – Szkolenie biblioteczne (SZBIB)

Do kursu trzeba zalogować się loginem i hasłem jak do poczty uczelnianej. Za pierwszym razem należy wybrać opcję „Zapisywanie samodzielne” i dalej „Zapisz mnie”

Bieżąca prasa w bibliotece

• Biblioteka oferuje dostęp do elektronicznych wydań Gazety Wyborczej i Kuriera Szczecińskiego, tygodnika Wprost
  • W wersji papierowej dostępny jest tygodnik Polityka

Opłaty za nieterminowy zwrot książek

Kara za nieterminowy zwrot książek wynosi 1 zł za każdy dzień zwłoki w odniesieniu do jednej pozycji.

NALEŻNOŚCI PROSIMY  WPŁACAĆ NA KONTO:

Santander Bank Polska S.A.

87 1090 0004 8098 0100 0000 0000

w tytule opłaty należy zaznaczyć: zadłużenie wobec Biblioteki Głównej- imię i nazwisko, numer konta bibliotecznego, numer albumu studenta/doktoranta

Potwierdzenie przelewu należy przesłać na adres przelewybg@zut.edu.pl

Jednocześnie informujemy, że istnieje możliwość przedłużenia terminu zwrotu wypożyczonych materiałów (mailowo lub telefonicznie).