Praca biblioteki

Biblioteka świadczy usługi w formie zdalnej.

Zamówienia na księgozbiór należy składać tylko drogą mailową  bibliotekawimim@zut.edu.pl

Pracownicy naukowi będą obsługiwani po uzgodnieniu terminu z pracownikiem biblioteki i otrzymaniu mailowego potwierdzenia realizacji zamówienia.

Studenci odbierają zamówienia w Wypożyczalni BG ul. Ku Słońcu 140, materiały należy odebrać wyłącznie po otrzymaniu mailowego potwierdzenia realizacji zamówienia. Zwrotów książek  dokonujemy w wydzielonym miejscu (hol Biblioteki Głównej od strony al. Piastów, drzwi z napisem „ZWROTY”) poprzez pozostawienie egzemplarza na oznakowanym wózku bibliotecznym.

Technologia i Automatyzacja Montażu

Dostęp do elektronicznych wydań czasopisma Technologia i Automatyzacja Montażu od roku 2020 jest możliwy na  stronie wydawnictwa : www.sigma-not.pl  jako OPEN ACCES ( czyli pobierz za darmo) w wolnym, nieograniczonym dostępie.

Informacja dla studentów I roku.

Szkolenie biblioteczne online jest przedmiotem obowiązkowym dla studentów I roku wszystkich wydziałów ZUT. Szkolenie kończy się testem. Pozytywny wynik testu jest podstawą do wpisu zaliczenia w indeksie elektronicznym pod koniec semestru zimowego.

Szkolenie znajduje się na stronie uczelni www.zut.edu.pl W zakładce E-usługi należy wybrać E-edukacja, następnie w Kategoriach kursów wskazać Kursy ogólnouczelniane, a w nich kurs Biblioteka Główna ZUT – Szkolenie biblioteczne (SZBIB)

Do kursu trzeba zalogować się loginem i hasłem jak do poczty uczelnianej. Za pierwszym razem należy wybrać opcję „Zapisywanie samodzielne” i dalej „Zapisz mnie”