Tydzień Bibliotek 2022

Serdecznie zapraszam do obejrzenia wystawy pt. "Świat moimi oczami"  Pana Leszka Jacyno, emerytowanego pracownika ZUT, pasjonata starych fotografii, pocztówek, miłośnika dawnego Szczecina. Największą pasją jednak są stare samochody, parowozy oraz motory.  Zaprzyjaźniony z biblioteką użyczył swoich prac wykonanych podczas pandemii- bo jak sam powiedział  'nudziłem się i trochę porysowałem'.

Wykonane w większości akwarelą i ołówkiem.

Serdecznie zapraszam do obejrzenia.

Zasady funkcjonowania Biblioteki WIMiM w roku akademickim 2021/2022

• użytkownicy mogą korzystać z czytelni i księgozbioru w wolnym dostępie
  • wypożyczenia zbiorów dokonuje się bezpośrednio na miejscu oraz jest  możliwość składania zamówień w systemie bibliotecznym ALEPH
  • w przypadku zamknięcia biblioteki wypożyczone zbiory mogą być oddane do Wypożyczalni Biblioteki Głównej ZUT;
  • przedłużenie wypożyczonych zbiorów można dokonać osobiście lub drogą elektroniczną (mail: bibliotekawimim@zut.edu.pl telefon: 091 449-42-97)
  • pozostałe szczegółowe zasady funkcjonowania biblioteki można znaleźć na stronie Biblioteki Głównej ZUT.

Informacja dla studentów I roku.

Szkolenie biblioteczne online jest przedmiotem obowiązkowym dla studentów I roku wszystkich wydziałów ZUT. Szkolenie kończy się testem. Pozytywny wynik testu jest podstawą do wpisu zaliczenia w indeksie elektronicznym pod koniec semestru zimowego.

Szkolenie znajduje się na stronie uczelni www.zut.edu.pl W zakładce E-usługi należy wybrać E-edukacja, następnie w Kategoriach kursów wskazać Kursy ogólnouczelniane, a w nich kurs Biblioteka Główna ZUT – Szkolenie biblioteczne (SZBIB)

Do kursu trzeba zalogować się loginem i hasłem jak do poczty uczelnianej. Za pierwszym razem należy wybrać opcję „Zapisywanie samodzielne” i dalej „Zapisz mnie”

Bieżąca prasa w bibliotece

• Biblioteka oferuje dostęp do elektronicznych wydań Gazety Wyborczej i Kuriera Szczecińskiego, tygodnika Wprost
  • W wersji papierowej dostępny jest tygodnik Polityka

Opłaty za nieterminowy zwrot książek

Kara za nieterminowy zwrot książek wynosi 1 zł za każdy dzień zwłoki w odniesieniu do jednej pozycji.

NALEŻNOŚCI PROSIMY  WPŁACAĆ NA KONTO:

Santander Bank Polska S.A.

87 1090 0004 8098 0100 0000 0000

w tytule opłaty należy zaznaczyć: zadłużenie wobec Biblioteki Głównej- imię i nazwisko, numer konta bibliotecznego, numer albumu studenta/doktoranta

Potwierdzenie przelewu należy przesłać na adres przelewybg@zut.edu.pl

Jednocześnie informujemy, że istnieje możliwość przedłużenia terminu zwrotu wypożyczonych materiałów (mailowo lub telefonicznie).