Kurs Open Access - Otwarta Nauka

Otwarty kurs e-learningowy na temat nowych modeli komunikacji naukowej dla wszystkich zainteresowanych.

Kurs “Open access - otwarta nauka” został opracowany przez działaczy i fachowców od informacji z całej Polski zajmujących się aspektem otwartości w nauce oraz zasobami nauki. Jego celem jest dostarczenie podstawowej wiedzy na temat nowych modeli komunikowania się w nauce, jakie rozwijają się wraz z nowymi technologiami od 1990 roku. W efekcie kursu będziesz swobodnie poruszać się w problematyce Ruchu Open Access. Jest przeznaczony dla każdego zainteresowanego rozwojem nauki i technologiami informacyjnymi: studentów, naukowców, bibliotekarzy.

Kursy dotyczące otwartego publikowania opracowane przez Bibliotekę Główną

Informujemy, że na uczelnianej platformie edukacyjnej Moodle dostępne są kursy opracowane przez Bibliotekę Główną dotyczące otwartego publikowania:

• Polityka otwartego dostępu do publikacji wg NCN
  • Otwarte Dane Badawcze - plan zarządzania danymi

Kursy znajdują się w kategorii Biblioteka Główna

Wszelkie pytania związane z zagadnieniami otwartego publikowania należy kierować do dr inż. Marty Piątek-Hnat: marta.piatek@zut.edu.pl