Szkolenie - Web of Science

22 marca 2023 r. w Czytelni Głównej odbyło się szkolenie z korzystania z narzędzi oferowanych przez bazę Web of Science. Szkolenie, podzielone na trzy moduły, poprowadził  przedstawiciel wydawcy, firmy Clarivate, Pan Marcin Kapczyński. W trakcie spotkania uczestnicy mieli okazję zapoznać się z funkcjonalnościami bazy, między innymi przedstawiono program do zarządzania bibliografią EndNote. Szczególne zainteresowanie wzbudziło narzędzie InCites Benchmarking & Analytics pozwalające na analizowanie dokonań instytucji oraz poszczególnych naukowców w oparciu o miarodajne wskaźniki. Omówiono również funkcje narzędzi Master Journal List oraz Journal Citation Reports. W szkoleniu uczestniczyli naukowcy i doktoranci ZUT w Szczecinie, udział wziął między innymi prorektor ds. nauki prof. dr hab. inż. Jacek Przepiórski oraz liczne grono bibliotekarzy, zarówno naszej Uczelni, jak i spoza niej. Uczestnicy szkolenia otrzymali certyfikaty jego ukończenia. Prelegentowi oraz wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy i zapraszamy do dalszej współpracy.