Zaproszenie na webinaria "Writefull – narzędzie do korekty tekstów naukowych" 01.03.2021 12:00

Digital Science, część Holtzbrinck Publishing Group, do której należy m.in. Springer Nature i Macmillan Publishers zaprasza na webinarium:
"Writefull – narzędzie do korekty tekstów naukowych"

Writefull został specjalnie zaprojektowany dla pracowników naukowych i studentów wyższych uczelni do korekty tekstów naukowych w języku angielskim.  Writefull różni się od innych podobnych narzędzi tym, że wykorzystuje modele językowe oparte na sztucznej inteligencji (AI) i nieustannie „uczy się” na podstawie tekstów milionów artykułów z naukowych czasopism. Writefull poprawia gramatykę, interpunkcję, ortografię i stylistykę. O wiele więcej niż ogólnodostępne narzędzia do sprawdzania gramatyki i pisowni, sugeruje poprawki w strukturze zdań w tekstach naukowych, sugeruje brakujące elementy cytowania i proponuje słownictwo charakterystyczne dla danej dyscypliny, co jest szczególnie ważne dla pomyślnej publikacji w międzynarodowych czasopismach.
Główne parametry i kluczowe cechy Writefull zostaną omówione podczas webinarium z udziałem twórców platformy oraz ekspertów z zakresu sztucznej inteligencji i lingwistyki stosowanej. Pod koniec webinarium odbędzie się otwarta sesja pytań i odpowiedzi z prelegentami.
Zapraszamy na kolejne już webinaria, które  odbędą się w terminach:

Link do rejestracji na webinarium: "Writefull – narzędzie do korekty tekstów naukowych" 3 marca , 2021 o godzinie 13.00
Link do rejestracji na webinarium: "Writefull – narzędzie do korekty tekstów naukowych" 1 kwietnia  2021 o godzinie 10.00
Link do rejestracji na webinarium: "Writefull – narzędzie do korekty tekstów naukowych" 11 maja, 2021 o godzinie 12.00
Formularze rejestracyjne dostępne w aktywnych linkach.
Webinarium odbędzie w języku angielskim.