Aktualności

Zaproszenie na szkolenia Elsevier 15.03.2024 10:07

 • Odkryj siłę ScienceDirect Topics
  Data: 19 marca
  Godzina: 11:30
  Zapoznawaj się z nowymi pojęciami oraz nieznanymi terminami podczas czytania literatury naukowej bez konieczności opuszczania tekstu. Poznaj ScienceDirect Topics i znajdź wszystkie zalety tego narzędzia. Podczas webinarium pokażemy pratykczne zasosowania dla naukowców, studentów i nauczycieli akademickich.
 • Co nowego w bazie Scopus i narzędziu SciVal?
  Data: 26 marca
  Godzina: 11:30
  Scopus to największa baza abstraktów i cytowań pochodzących z recenzowanych źródeł, wyposażona w narzędzia do śledzenia, analizowania i wizualizacji danych o publikacjach naukowych. Platforma SciVal to gotowe do użycia rozwiązanie o niezrównanej wydajności i elastyczności, które umożliwia wizualizację wyników badań, porównywanie ich z innymi instytucjami i badaczami, analizę współpracy oraz trendów naukowych. Podczas tego webinarium podzielimy się informacjami o tym, w jakie nowe funkcjonalności wyposażyliśmy bazę Scopus i narzędzie SciVal w ciągu ostatnich 6 miesięcy.
 • Jak wyszukiwać literaturę naukową w bazie Scopus?
  Data: 9 kwietnia
  Godzina: 11:30
  Poznaj techniki i strategie wyszukiwawcze w bazie Scopus. Dowiedz się, jak efektywnie używać wyszukiwarki i uzyskiwać trafne wyniki dzięki zastosowaniu odpowiednich słów kluczowych, operatorów logicznych oraz filtrów.
 • Scopus, SciVal i Rankingi - co warto wiedzieć?
  Data: 18 kwietnia
  Godzina: 11:30
  Baza Scopus i zgromadzone w niej dane to kopalnia informacji. Naturalnie są one wykorzystywane w wielu procesach, opracowaniach oraz analizach. Specjalistycznym podejściem analitycznym jest wykorzysta tych danych w rankingach uczelni wyższych. Na potrzeby użytkowników przygotowujemy i rozwijamy funkcjonalności bazy Scopus jak i narzędzia SciVal, które mają na celu wspierać budowanie strategii i jej późniejszą egzekucję. Podczas webinarium postaramy się przybliżyć w jaki sposób rankingi wykorzystują dane ze Scopusa oraz w jaki sposób można analizować i monitorować wskaźniki za pomocą wachlarza dostępnych funkcjonalności.

  Polecamy również szkolenia w języku angielskim oraz nagrania wcześniejszych webinariów. Pełna oferta szkoleń znajduje się na stronie Elsevier.