Zaproszenie na szkolenia EBSCO w maju 25.04.2024 07:23

W imieniu firmy EBSCO zapraszamy na majowe szkolenia.

• Moje pierwsze spotkanie z nowym interfejsem wyszukiwarki naukowej EDS
        7 maja, 10:00 (60 minut) - Rejestracja

Nowa odsłona wyszukiwarki naukowej EBSCO Discovery Service dla początkujących. Podczas sesji dokonamy ogólnego przeglądu nowego interfejsu wyszukiwarki. Porównamy nowy interfejs w stosunku do klasycznej wersji. Na kilku przykładach pokażemy jak działa wyszukiwarka, jak zbudowany jest nowy interfejs, w jaki sposób wyświetlane są wyniki wyszukiwań, jak doprecyzować wyszukiwanie wykorzystując dostępne ograniczniki, jak korzystać ze spersonalizowanych opcji, jak wyszukiwać terminy w interaktywnych mapach słów.

• EBSCOhost w nowej odsłonie!
        8 maja, 11:30 (60 minut) - Rejestracja

Podczas sesji dokonamy przeglądu nowego interfejsu platformy EBSCOhost, która umożliwia wyszukiwanie w prenumerowanych bazach EBSCO. Nasz zespół ds. doświadczenia użytkownika przez lata obserwował studentów i wyzwania, jakie stoją przed nimi podczas korzystania z interfejsów bibliotecznych. W rezultacie powstał nowy interfejs EBSCOhost, aby sprostać stale zmieniającym się oczekiwaniom użytkowników. Dołącz do sesji, jeśli jesteś ciekawy jak wygląda odświeżona wersja ulubionej platformy.

• Model PICO. Jak zadać trafne pytanie kliniczne w 7 prostych krokach
        14 maja, 10:30 (60 minut) - Rejestracja

Aby uzyskać konkretne wyniki wyszukiwania musimy zadać właściwe i trafne pytanie kliniczne. Ale jak poprawnie formułować pytania kliniczne? Z pomocą przychodzi nam Scott Richardson, który w 1995 roku wprowadził model PICO. Podczas tego szkolenia przyjrzymy się tej strategii wyszukiwawczej korzystając ze źródeł dostępnych w bazie CINAHL Ultimate.

• Jak wykorzystać EBSCOhost przy tworzeniu bibliografii i przypisów do prac naukowych?
        15 maja, 11:30 (20 minut) - Rejestracja

Zapisz się na szkolenie i dowiedz jak łatwo tworzyć bibliografię i przypisy podczas wyszukiwania w bazach EBSCO. Pokażemy jak korzystać z funkcji cytuj i eksportów, które umożliwiają szybkie tworzenie bibliografii w kilku powszechnie stosowanych formatach. Podpowiemy, dlaczego warto korzystać z menedżerów bibliografii, tj. Zotero czy Mendeley.

• Przegląd przydatnych funkcji platformy EBSCOhost
        16 maja, 13:30 (45 minut) - Rejestracja

Platforma EBSCOhost to nie tylko miejsce, gdzie badacze mogą odkrywać literaturę naukową, ale również pracować z pełnym tekstem oraz bibliografią. Podczas tej praktycznej sesji dokonamy przeglądu funkcji tj. zapisywanie artykułów w indywidualnym folderze i dzielenie się wynikami poszukiwać z innymi, wykorzystanie historii wyszukiwań, zapisywanie danych do managerów bibliografii w tym Zotero czy Mendeley, zapisywanie artykułów do konta Google Drive.

• Jak kupować e-książki za pomocą księgarni internetowej EBSCO?
        21 maja, 11:30 (30 minut) - Rejestracja

Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z księgarnią internetową EBSCOhost Collection Manager. Dokonamy przeglądu najważniejszych funkcji oraz pokażemy krok po kroku jak zamówić wybrane tytuły.

• Nowy interfejs Explora dla szkół ponadpodstawowych
        22 maja, 10:00 (60 minut) - Rejestracja

Zapisz się na webinarium EBSCO, aby zapoznać się z nowym zaktualizowanym interfejsem Explora i dowiedzieć się, które bazy danych i zbiory EBSCO są dostępne dla Twojej szkoły ponadpodstawowej.  Będziemy prowadzić wyszukiwania, eksplorować narzędzia interfejsu i odpowiadać na wszystkie Twoje pytania.

• EBSCOhost Passport – rozszerzenie przeglądarki umożliwiające łatwe łączenie z zasobami biblioteki
        23 maja, 13:00 (30 minut) - Rejestracja

EBSCOhost Passport to rozszerzenie przeglądarki do badań akademickich, które wypełnia lukę między bibliotekami a siecią. EBSCOhost Passport dokonuje skanowania strony internetowej w poszukiwaniu DOI, a następnie sprawdza, czy użytkownik ma dostęp do artykułu w którejś z prenumerowanych baz EBSCOhost, poprzez subskrybowane czasopismo na stronie wydawcy bądź w ramach open access. Dołącz do webinarium, aby poznać więcej szczegółów.

• Zasoby EBSCO dedykowane bibliotekom publicznym
        27 maja, 12:00 (45 minut) - Rejestracja

Weź udział w szkoleniu i poznaj zasoby, które EBSCO oferuje bibliotekom publicznym, w tym: Public Library eBook Subscription Collection, MasterFile Premier oraz Flipster.

• E-książki EBSCO. Jak czytać, zapisywać fragmenty i pobierać całe tytuły?
        28 maja, 10:00 (40 minut) - Rejestracja

Praktyczne szkolenie, podczas którego uczestnicy dowiedzą się:
- jak korzystać z e-książek online
- jak pobierać e-książki w całości oraz we fragmentach
- jak korzystać z e-książek na smartfonach

Webinaria EBSCO
  • Wszystko, co warto wiedzieć o nowym interfejsie użytkownika EBSCO Discovery Service i EBSCOhost
        14 maja, 10:30 - Rejestracja

Zapraszamy na webinarium dotyczące EBSCO Discovery Service i EBSCOhost, podczas którego przedstawimy planowane zmiany, opowiemy o nowych interfejsach użytkownika, a także odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące nadchodzącej migracji.

• Oferta książek elektronicznych od Taylor & Francis dla bibliotek akademickich
        21 maja 2024, 11:00 - Rejestracja

Sesje wydawców

Szkolenie Taylor & Francis:

• Understanding Open Research for HSS
       8 maja, 14:00 - Rejestracja