Zaproszenie na szkolenia EBSCO w kwietniu 06.04.2021 08:03

• Bazy EBSCO dla psychologów

Data: wtorek, 13 kwietnia 2021
Godzina: 11:00 (60 minut)
Link do rejestracji na szkolenie: Bazy EBSCO dla psychologów, data: wtorek, 13 kwietnia 2021, godzina: 11:00
Podczas sesji dokonamy przeglądu najważniejszych zasobów udostępnianych przez American Psychological Association. Zestaw baz danych APA zapewnia bogatą kolekcję indeksowych i pełnotekstowych źródeł obejmujących pełne spektrum psychologii i dziedzin pokrewnych. Treści wykraczają daleko poza nauki behawioralne i obejmują medycynę, biznes, filozofię i inne. Podczas szkolenia przybliżymy zasób baz APA PsycArticles®, APA PsycInfo®, APA PsycTests® oraz APA PsycBooks®, a praktyczny warsztat oprzemy na licznych przykładach aktualnych zagadnień.

• Jak korzystać z e-książek EBSCO?

Data: środa, 14 kwietnia 2021
Godzina: 10:30 (45 minut)
Link do rejestracji na szkolenie: Jak korzystać z e-książek EBSCO?, data: środa, 14 kwietnia 2021, godzina: 10:30 (45 minut)
Praktyczne szkolenie, podczas którego uczestnicy dowiedzą się:
- jak korzystać z e-książek online
- jak pobierać e-książki w całości oraz we fragmentach
- jak korzystać z e-książek na smartfonach, tabletach i czytnikach

• Business Source Ultimate – badania z zakresu zarządzania i biznesu zaczynają się tutaj!

Data: czwartek, 15 kwietnia 2021
Godzina: 14:30 (50 minut)
Link do rejestracji na szkolenie: Business Source Ultimate – badania z zakresu zarządzania i biznesu zaczynają się tutaj!, data: czwartek, 15 kwietnia 2021, godzina: 14:30 (50 minut)
Sesja poświęcona Business Source Ultimate - bogatej bazie recenzowanych artykułów z obszaru biznesu, zarządzania i finansów. Na wielu przykładach wyszukiwania pokażemy, jak przeprowadzić wyszukiwanie analiz SWOT, raportów krajowych, popularnych magazynów biznesowych, profili firm i nie tylko.

• Zasoby EBSCO z zakresu socjologii

Data: wtorek, 20 kwietnia 2021
Godzina: 12:30 (45 minut)
Link do rejestracji na szkolenie: Zasoby EBSCO z zakresu socjologii, data: wtorek, 20 kwietnia 2021, godzina: 12:30 (45 minut)
Podczas sesji dokonamy przeglądu najważniejszych zasobów EBSCO, które są przydatne dla studentów kierunków związanych z socjologią. Poza omówieniem treści baz (tj. Sociology Source Ultimate, SocINDEX with Full Text) zaprezentujemy dostępne e-książki o podobnej tematyce. Sesja zakończy się warsztatem wyszukiwania na platformie EBSCOhost.

• Jak najlepiej wykorzystać ograniczenia, rozszerzenia i fasety na EBSCOhost

Data: środa, 21 kwietnia 2021
Godzina: 14:00 (40 minut)
Link do rejestracji na szkolenie: Jak najlepiej wykorzystać ograniczenia, rozszerzenia i fasety na EBSCOhost, data: środa, 21 kwietnia 2021, godzina: 14:00 (40 minut)
Przegląd najważniejszych opcji pozwalających zawęzić i doprecyzować wyniki otrzymane podczas wyszukiwania za pośrednictwem platformy EBSCOhost. Przyjrzymy się opcjom tj.: wybór trybu wyszukiwania, wyszukiwanie w pełnym tekście, dostosowanie języka, daty publikacji, tematyki, tytułu publikacji i wiele innych.

• Poznaj EconLit with Full Text

Data: poniedziałek, 26 kwietnia 2021
Godzina: 14:00 (50 minut)
Link do rejestracji na szkolenie: Poznaj EconLit with Full Text, data: poniedziałek, 26 kwietnia 2021, godzina: 14:00 (50 minut)
Sesja poświęcona bazie EconLit, która oferuje dostęp do setek pełnotekstowych czasopism z zakresu ekonomii, w tym publikacji wydawanych przez American Economic Association. Poza szczegółowym opisem bazy, uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z licznymi przykładami wyszukiwań tematycznych związanymi z aktualnymi trendami i zagadnieniami.

• DynaMed: narzędzie oparte na dowodach medycznych ułatwiające podejmowanie decyzji przy boku pacjenta

Data: środa, 28 kwietnia 2021
Godzina: 10:30 (60 minut)
Link do rejestracji na szkolenie: DynaMed: narzędzie oparte na dowodach medycznych ułatwiające podejmowanie decyzji przy boku pacjenta, data: środa, 28 kwietnia 2021, godzina: 10:30 (60 minut)
Szkolenie dedykowane narzędziu DynaMed, które zostało stworzone z myślą o lekarzach i studentach medycyny, aby dostarczyć im szybko i intuicyjnie odpowiedzi na kliniczne pytania.

• Jak kupować książki za pomocą e-księgarni EBSCOhost Collection Manager?

Data: czwartek, 29 kwietnia 2021
Godzina: 12:30 (30 minut)
Link do rejestracji na szkolenie: Jak kupować książki za pomocą e-księgarni EBSCOhost Collection Manager?, data: czwartek, 29 kwietnia 2021, godzina: 12:30 (30 minut)
Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z księgarnią internetową EBSCOhost Collection Manager. Dokonamy przeglądu najważniejszych funkcji oraz pokażemy krok po kroku jak dokonać zamówienia wybranych tytułów.

Szkolenia EBSCO

Jak to działa?
Sesje online odbywają się poprzez internetowe narzędzie WebEx. Podczas sesji trener dzieli pulpit z uczestnikami. Do komunikacji wykorzystujemy zestaw słuchawkowy, dzięki czemu dostępne jest połączenie audio, które zapewnia pełną informację zwrotną lub chat box.

Jak dołączyć do sesji?
Około 10 minut przed rozpoczęciem spotkania należy kliknąć link sesji dostępny w potwierdzeniu rejestracji i postępować zgodnie z pojawiającymi się komunikatami. Przy korzystaniu z narzędzia WebEx po raz pierwszy, system zostanie pobrany na Twój komputer. Istotne jest podłączenie opcji audio, aby móc usłyszeć prowadzącą.