Aktualności

Zaproszenie na szkolenia EBSCO Polska w marcu 01.03.2021 13:59

Firma EBSCO zaprasza do udziału w bezpłatnych, otwartych szkoleniach online w języku polskim. Podczas webinariów trenerzy EBSCO w zwięzły sposób opowiedzą o rozwiązaniach, produktach i ich aktualizacjach.

 • Lista publikacji AZ w nowej odsłonie
  Data: czwartek, 4 marca 2021
  Godzina: 11:00 (40 minut)

Podczas szkolenia zaprezentowany zostanie interfejs nowej listy AZ. Przyjrzymy się, jak wyszukiwać czasopisma i książki w zasobach biblioteki, jak korzystać z dostępnych ograniczników oraz sprawdzać dostępność tytułów.
Link do rejestracji na szkolenie: Lista publikacji AZ w nowej odsłonie Data: czwartek, 4 marca 2021 Godzina: 11:00 (40 minut)

 • Jak korzystać z tezaurusa haseł kontrolowanych na platformie EBSCOhost?
  Data: piątek, 5 marca 2021
  Godzina: 10:30 (45 minut)

Sesja dedykowana wyszukiwaniu w oparciu o hasła pochodzące z tezaurusa dziedzinowego. Pokażemy różnice w wynikach wyszukiwania z wykorzystaniem tezaurusa w porównaniu z używaniem słów pochodzących z języka naturalnego.
Link do rejestracji na szkolenie: Jak korzystać z tezaurusa haseł kontrolowanych na platformie EBSCOhostData: piątek, 5 marca 2021 Godzina: 10:30 (45 minut)

 • Poznaj bazy EBSCO dostępne w ramach licencji krajowej dla wszystkich uczelni w Polsce
  Data: wtorek, 9 marca 2021
  Godzina: 11:00 (60 minut)

Podczas sesji dokonamy przeglądu baz EBSCO dostępnych w ramach tzw. licencji krajowej, z których mogą korzystać wszystkie uczelnie i instytucje badawcze w Polsce. Studenci i pracownicy uczelni mają dostęp do EBSCO Open Dissertations™ - międzynarodowej bazy prac dyplomowych i dysertacji oraz 16 obszernych naukowych baz danych refundowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wchodzące w skład pakietu bazy Academic Search™ Ultimate oraz Business Source® Ultimate są jednymi z najczęściej wykorzystywanych zasobów naukowych na świecie przez wiodące ośrodki akademickie.

Link do rejestracji na szkolenie: Poznaj bazy EBSCO dostępne w ramach licencji krajowej dla wszystkich uczelni w Polsce Data: wtorek, 9 marca 2021 Godzina: 11:00 (60 minut)

 • Moje pierwsze spotkanie z wyszukiwarką naukową EDS
  Data: środa, 10 marca 2021
  Godzina: 13:00 (60 minut)

Wyszukiwarka naukowa EBSCO Discovery Service dla początkujących. Na kilkunastu przykładach pokażemy jak działa wyszukiwarka, jakie materiały tam znajdziemy, w jaki sposób wyświetlane są wyniki wyszukiwań, jak doprecyzować wyszukiwanie wykorzystując dostępne ograniczniki.
Link do rejestracji na szkolenie: Moje pierwsze spotkanie z wyszukiwarką naukową EDS Data: środa, 10 marca 2021 Godzina: 13:00 (60 minut)

 • Micro session: indywidualne konto Moje EBSCOhost
  Data: piątek, 12 marca 2021
  Godzina: 10:30 (40 minut)

Praktyczna sesja dedykowana tworzeniu indywidualnego konta na platformie EBSCOhost. Po sesji uczestnicy będą wiedzieli, jak założyć darmowe konto na platformie i jakie korzyści z tego płyną.

Link do rejestracji na szkolenie: Micro session: indywidualne konto Moje EBSCOhost Data: piątek, 12 marca 2021 Godzina: 10:30 (40 minut)

 • Narzędzia EBSCOhost przydatne przy pisaniu pracy magisterskiej
  Data: wtorek, 16 marca 2021
  Godzina: 14:30 (60 minut)

Szkolenie stworzone z myślą o studentach przygotowujących się do pisania pracy magisterskiej. Podczas tej praktycznej sesji opowiemy, jak w efektywny sposób korzystać z funkcji dostępnych na platformie EBSCOhost tj.: zapisywanie artykułów do chmury do Google Drive, cytowanie artykułu, zapisywanie historii wyszukiwania, tworzenie i korzystanie z osobistego konta Moje EBSCOhost, zapisywanie wyników do folderu, tworzenie powiadomień, eksportowanie danych bibliograficznych do programów typu Zotero, Mendeley, EndNote.

Link do rejestracji na szkolenie: Narzędzia EBSCOhost przydatne przy pisaniu pracy magisterskiej Data: wtorek, 16 marca 2021 Godzina: 14:30 (60 minut)

 • Micro session: zastosowanie trybów wyszukiwania w EBSCOhost
  Data: czwartek, 18 marca 2021
  Godzina: 10:30 (30 minut)

Podczas tego szkolenia przyjrzymy się różnym sposobom przeprowadzania wyszukiwania przy użyciu czterech trybów wyszukiwania dostępnych na platformie EBSCOhost. Jest to ważne, ponieważ zmiana trybu wyszukiwania może sprawić, że wyniki będą jeszcze trafniejsze i bardziej precyzyjne. Przyjrzymy się również, jak połączyć tryb wyszukiwania z rozszerzeniami, takimi jak Zastosuj powiązane słowa, oraz z ogranicznikami, takimi jak Pełny tekst lub Typ publikacji.
Link do rejestracji na szkolenie: Micro session: zastosowanie trybów wyszukiwania w EBSCOhost Data: czwartek, 18 marca 2021 Godzina: 10:30 (30 minut)

 • Poznaj Academic Research Source - bogatą bazę czasopism i e-książek
  Data: poniedziałek, 22 marca 2021
  Godzina: 14:00 (60 minut)

Szkolenie dedykowane bazie Academic Research Source, dzięki której uzyskasz dostęp do ponad 5.300 czasopism oraz licznych wartościowych książek elektronicznych. Podczas szkolenia dowiesz się jak wyszukiwać artykuły z czasopism oraz e-książki w bazie, jak również poznasz rozwiązania umożliwiające korzystanie z tych materiałów offline.
Link do rejestracji na szkolenie: Poznaj Academic Research Source - bogatą bazę czasopism i e-książek Data: poniedziałek, 22 marca 2021 Godzina: 14:00 (60 minut)

 • Poznaj Central & Eastern European Academic Source™!
  Data: środa, 24 marca 2021
  Godzina: 12:30 (60 minut)

Central & Eastern European Academic Source (CEEAS) jest już dostępna! Ta multidyscyplinarna i wielojęzyczna baza danych obejmuje wiele dziedzin, w tym biznes, ekonomię, historię, STEM i prawo. Obecnie zawiera ponad 1940 tytułów czasopism. Podczas tej sesji przyjrzymy się zawartości, a także praktycznym przykładom wyszukiwania pokazującym moc i wyjątkowość tej nowej bazy danych.
Link do rejestracji na szkolenie: Poznaj Central & Eastern European Academic Source™! Data: środa, 24 marca 2021 Godzina: 12:30 (60 minut)

 • Zasoby EBSCO dla nauk medycznych
  Data: czwartek, 25 marca 2021
  Godzina: 11:00 (60 minut)

Podczas sesji dokonamy przeglądu najważniejszych zasobów EBSCO przydatnych dla medycyny i kierunków związanych z naukami o zdrowiu. Oprócz omówienia zawartości baz danych, takich jak MEDLINE® Complete, CINAHL® Complete oraz Dentistry & Oral Sciences Source™ zaprezentujemy dostępne e-książki o podobnej tematyce. Sesja zakończy się warsztatem wyszukiwania źródeł na platformie EBSCOhost.
Link do rejestracji na szkolenie: Zasoby EBSCO dla nauk medycznych Data: czwartek, 25 marca 2021 Godzina: 11:00 (60 minut)

Szkolenia EBSCO
Jak to działa?

Sesje online odbywają się poprzez internetowe narzędzie WebEx. Podczas sesji trener dzieli pulpit z uczestnikami. Do komunikacji wykorzystujemy zestaw słuchawkowy, dzięki czemu dostępne jest połączenie audio, które zapewnia pełną informację zwrotną lub chat box.
Jak dołączyć do sesji?

Kiedy nadejdzie czas przyłączenia się, kliknij na link podany przy godzinie szkolenia (powyżej). Prosimy spróbować przyłączyć się do webinarium około 5-10 minut przed planowanym rozpoczęciem.
Przewodnik:

Samouczek, który wyjaśni jak połączyć się z webinarium i w jaki sposób konfigurować urządzenia audio:
Jak dołączyć do szkolenia - samouczek?