Zaproszenie na listopadowe szkolenia EBSCO Polska 05.11.2020 09:59

Firma EBSCO zaprasza do udziału w bezpłatnych, otwartych szkoleniach online w języku polskim. Podczas webinariów trenerzy EBSCO w zwięzły sposób opowiedzą o rozwiązaniach, produktach i ich aktualizacjach.

Link do rejestracji: DynaMed®: narzędzie oparte na dowodach dla ułatwienia pracy lekarzy i studentów nauk medycznych, 10 listopada, godzina: 12:00

Szkolenie dedykowane narzędziu DynaMed®, które zostało stworzone z myślą o lekarzach i studentach medycyny, aby dostarczyć im szybko i intuicyjnie odpowiedzi na kliniczne pytania.

Link do rejestracji: Micro session: tworzenie powiadomień dotyczących wyszukiwania i publikacji, 13 listopada, godzina: 11:00

Funkcja tworzenia powiadomień dostępna na platformie EBSCOhost® pozwala śledzić nowości regularnie dodawane do prenumerowanych baz danych. Podczas tej praktycznej sesji uczestnicy powiedzą się jak tworzyć i zarządzać powiadomieniami dotyczącymi wyszukiwań oraz publikacji.

Link do rejestracji: Przegląd narzędzi EBSCOhost® przydatnych w pracy badawczej, 18 listopada, godzina: 10:30

Platforma EBSCOhost® to nie tylko miejsce, gdzie badacze mogą odkrywać literaturę naukową, ale również pracować z pełnym tekstem oraz bibliografią. Podczas tej praktycznej sesji dokonamy przeglądu funkcji tj. zapisywanie artykułów w indywidualnym folderze i dzielenie się wynikami poszukiwań z innymi, wykorzystanie historii wyszukiwań, zapisywanie danych do managerów bibliografii w tym Zotero czy Mendeley, zapisywanie artykułów do konta Google Drive.

Link do rejestracji: Google vs wyszukiwarka naukowa EBSCO, czyli gdzie szukać wiarygodnych źródeł naukowych? 19 listopada, godzina: 14:00

Podczas szkoleń często pytam uczestników, gdzie zaczynają swoje poszukiwania literatury naukowej. Niezmiennie najczęściej pada odpowiedź wyszukiwarka Google. Podczas tej sesji dokonamy próby porównania wyszukiwania korzystając z wyszukiwarki Google, Google Scholar oraz EBSCO Discovery Service™ dla osiągnięcia najbardziej trafnych wyników.

Link do rejestracji: Jak kupować e-książki za pomocą księgarni internetowej EBSCO? 25 listopada, godzina: 13:00

Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z księgarnią internetową EBSCOhost® Collection Manager. Dokonamy przeglądu najważniejszych funkcji oraz pokażemy krok po kroku jak dokonać zamówienia wybranych tytułów.

Jak to działa?
Sesje online odbywają się poprzez internetowe narzędzie WebEx. Podczas sesji trener dzieli pulpit z uczestnikami. Do komunikacji wykorzystujemy zestaw słuchawkowy, dzięki czemu dostępne jest połączenie audio, które zapewnia pełną informację zwrotną lub chat box.
Jak dołączyć do sesji?
Kiedy nadejdzie czas przyłączenia się, kliknij na link podany przy godzinie szkolenia (powyżej). Prosimy spróbować przyłączyć się do webinarium około 5-10 minut przed planowanym rozpoczęciem.