Aktualności

Szkolenia EBSCO w lipcu i sierpniu 27.06.2024 12:15

Szkolenia EBSCO w lipcu

Sesja poświęcona bazie MasterFILE Premier, która jest dostępna w ramach pakietu podstawowego EBSCO dla wszystkich instytucji naukowych w Polsce.

Sesja dedykowana wszystkim osobom, które chciałyby dowiedzieć się więcej, jak odpowiednio promować i dostosować opcje udostępniania prenumerowanych baz EBSCO. Pokażemy, jak w panelu administracyjnym sprawdzić przypisane adresy IP oraz hasło/login dla dostępu zdalnego. Podpowiemy, jak tworzyć linki do poszczególnych baz oraz budować okno wyszukiwawcze do umieszczenia na stronie internetowej biblioteki. Pokażemy, jak logować się do aplikacji mobilnej oraz dostosowywać ustawienia domyślne w panelu administracyjnym. Zaprezentujemy strony, gdzie umieszczamy dodatkowe materiały instruktażowe i promocyjne.

Sesja dedykowana aplikacji mobilnej EBSCO. Pokażemy jak pobrać, zalogować się i korzystać z aplikacji. Opowiemy, jak aplikacja ułatwia pobieranie książek elektronicznych.

Poznaj nowe oblicze strony wsparcia EBSCO dostępnej pod adresem connect.ebsco.com. Znajdziesz tam wszystkie istotne informacje odnośnie baz i serwisów oferowanych przez EBSCO. Wszystko dostępne w przystępnej i prostej do odnalezienia formie. Podczas szkolenia pokazane zostaną opcje wyszukiwania informacji i materiałów dostępnych na stronie wsparcia. Zobaczymy również nową stronę Akademii EBSCO, gdzie użytkownicy mogą znaleźć liczne nagrania wideo, zwiększyć swoje umiejętności wyszukiwania informacji biorąc udział w mini kursach, wyświetlić archiwalne nagrania szkoleń.

Szkolenie dedykowane bazie Academic Research Source, dzięki której masz dostęp do tysięcy czasopism oraz wartościowych książek elektronicznych. Podczas szkolenia dowiesz się, jak tworzyć strategie wyszukiwawcze i wyszukiwać artykuły oraz e-książki. Pokażemy jak korzystać z tych materiałów offline, pobierać fragmenty e-książek oraz wypożyczać tytuły w całości.

Szkolenie dedykowane opcjom wyszukiwania z wykorzystaniem ekranu do wyszukiwania zaawansowanego na platformie EBSCOhost. Przyjrzymy się jak korzystać z operatów Boolean, jak odpowiednio tworzyć zaawansowaną strategię wyszukiwawczą, jak korzystać z tezaurusów, jak stosować znaki specjalne oraz kody pól dla bardziej precyzyjnego wyszukiwania.

Platforma EBSCOhost to nie tylko miejsce, gdzie badacze mogą odkrywać literaturę naukową, ale również pracować z pełnym tekstem oraz bibliografią. Podczas tej praktycznej sesji dokonamy przeglądu funkcji tj. zapisywanie artykułów w indywidualnym folderze i dzielenie się wynikami poszukiwać z innymi, wykorzystanie historii wyszukiwań, zapisywanie danych do managerów bibliografii w tym Zotero czy Mendeley, zapisywanie artykułów do konta Google Drive.

Sesja poświęcona bazie Business Source Ultimate - bogatej bazie recenzowanych artykułów z obszaru biznesu, zarządzania i finansów. Business Source Ultimate to znacznie więcej niż tylko czasopisma i magazyny! Na wielu przykładach wyszukiwań pokażemy, jak znaleźć analizy typu SWOT, raporty krajowe, profile firm, nagrania wideo i wiele innych.

Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z księgarnią internetową EBSCOhost Collection Manager. Dokonamy przeglądu najważniejszych funkcji oraz pokażemy krok po kroku jak dokonać zamówienia wybranych tytułów.

Podczas sesji dokonamy ogólnego przeglądu nowego interfejsu wyszukiwarki. Porównamy nowy interfejs w stosunku do klasycznej wersji. Na kilkunastu przykładach pokażemy jak działa wyszukiwarka, jak zbudowany jest nowy interfejs, w jaki sposób wyświetlane są wyniki wyszukiwań, jak doprecyzować wyszukiwanie wykorzystując dostępne ograniczniki.

Szkolenia EBSCO w sierpniu

Weź udział w tej krótkiej sesji, aby przygotować się na nowy rok akademicki. Po tej sesji będziesz wiedział jak sprawdzić czy wszystko działa prawidłowo, gdzie znaleźć dodatkowe materiały promocyjne i przewodniki wideo. Zaprezentujemy także kilka przykładów dobrych praktyk.

Podczas sesji dokonamy przeglądu nowego interfejsu platformy EBSCOhost, która umożliwia wyszukiwanie w prenumerowanych bazach EBSCO. Nasz zespół ds. doświadczenia użytkownika przez lata obserwował studentów i wyzwania, jakie stoją przed nimi podczas korzystania z interfejsów bibliotecznych. W rezultacie powstał nowy interfejs EBSCOhost, aby sprostać stale zmieniającym się oczekiwaniom użytkowników. Dołącz do sesji, jeśli jesteś ciekawy jak wygląda odświeżona wersja ulubionej platformy.

Szkolenie dedykowane opcjom wyszukiwania z wykorzystaniem ekranu do wyszukiwania zaawansowanego na platformie EBSCOhost. Przyjrzymy się jak korzystać z operatów Boolean, jak odpowiednio tworzyć zaawansowaną strategię wyszukiwawczą, jak stosować znaki specjalne oraz kody pól dla bardziej precyzyjnego wyszukiwania.

Platforma EBSCOhost to nie tylko miejsce, gdzie badacze mogą odkrywać literaturę naukową, ale również pracować z pełnym tekstem oraz bibliografią. Podczas tej praktycznej sesji dokonamy przeglądu funkcji tj. zapisywanie artykułów w indywidualnym folderze i dzielenie się wynikami poszukiwać z innymi, wykorzystanie historii wyszukiwań, zapisywanie danych do managerów bibliografii w tym Zotero czy Mendeley, zapisywanie artykułów do konta Google Drive.

Zgodnie z Państwa prośbą i ogromnym zainteresowaniem ponawiamy szkolenie dotyczące wyszukiwania z użyciem tezaurus. Masz problemy ze znalezieniem odpowiedniego terminu wyszukiwawczego? Próby wpisywania intuicyjnych haseł nie przynoszą satysfakcjonujących wyników? To szkolenie jest dla ciebie! To będzie sesja dedykowana wyszukiwaniu w oparciu o hasła kontrolowane pochodzące z tezaurusa dziedzinowego. Pokażemy różnice w wynikach wyszukiwania z wykorzystaniem tezaurusa w porównaniu z używaniem słów pochodzących z języka naturalnego.

Praktyczna sesja, podczas której pokażemy jak założyć darmowe konto na platformie EBSCOhost. Podpowiemy jak efektywnie zaoszczędzić czas wykorzystując wiele opcji platformy, tj.: tworzenie powiadomień, zapisywanie wyników i wyszukiwań, segregowanie wyników w folderach tematycznych.

Podczas szkolenia dokonamy porównania wyszukiwania z wykorzystaniem wyszukiwarki naukowej EBSCO Discovery Service oraz klasycznej platformy EBSCOhost. Opowiemy o zaletach i wadach obydwu platform.