Aktualności

Nowa umowa z IBUK Libra 25.05.2023 12:04

Zgodnie z umową 26 maja br. zostanie uruchomiony dostęp do nowej listy tytułów w Ibuku Librze (561 publikacji wykupionych i 2 372 darmowe). Wejście do dostępnych książek (z sieci uczelni) na stronie libra.ibuk.pl.
Czytanie książek w IBUK LIBRA umożliwia dedykowane oprogramowanie, dzięki któremu wejście do udostępnionych publikacji odbywa się przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji. Zalecamy używanie aktualnej wersji Google Chrome, Firefox lub Safari. Uruchomienie programu wymaga włączonej obsługi Javascript oraz Cookies.

  • Dostęp do publikacji z sieci uczelnianej na stronie libra.ibuk.pl.
    Domyślnie prezentowane są dostępne publikacje. Wystarczy kliknąć na wybraną publikację, aby zobaczyć informacje o książce wraz z podglądem treści. Aby skorzystać z zaawansowanych funkcji pracy z książką, należy kliknąć na "+ DODAJ DO PÓŁKI myIBUK" i utworzyć swoje osobiste konto myIBUK.
  • Dostęp do publikacji spoza sieci uczelnianej - proszę zapytać w bibliotece lub poszukać informacji na stronie biblioteki / uczelni.

UWAGA:
Aby móc korzystać z zaawansowanych funkcjonalności, należy jednorazowo utworzyć swoje osobiste konto myIbuk.
Aktualna lista książek wraz z linkami jest dostępna na raporty-libra.ibuk.pl (strona ze statystykami), w zakładce "dostępne książki".