Tydzień Bibliotek 2019

Propozycje Biblioteki Głównej ZUT w Szczecinie

8 maja
JEDZENIE JAKO WIERNY PRZYJACIEL KOBIETY C.D.
wykład prof. dr hab. Marioli Friedrich z Zakładu Fizjologii Żywienia Człowieka (WNoŻiR)
Biblioteka Główna ZUT w Szczecinie - sala wykładowa nr 2, godz. 10.00, czas trwania 45 min.

9 maja
OWADY NA TALERZE - alternatywne źródła białka zwierzęcego w diecie człowieka
wykład dr hab. inż. Joanny Żochowskiej-Kujawskiej z Katedry Technologii Mięsa (WNoŻiR)
Biblioteka Główna ZUT w Szczecinie - sala wykładowa nr 2, godz. 10.00, czas trwania 60 min.

11 maja
STWORZENIE ŚWIATA, LUDZI I NARODU W MITOLOGII AZJATYCKIEJ
Prelekcja Szczecińskiego Klubu Azji
Biblioteka Główna ZUT w Szczecinie, sala wykładowa nr 2, godz. 16.00, czas trwania 90 min.

14 maja
OBSZARY SPECJALIZACJI URZĘDU STATYSTYCZNEGO W SZCZECINIE. ETAPY BADAŃ STATYSTYCZNYCH. UDOSTĘPNIANIE DANYCH
wykład przedstawicielek Zachodniopomorskiego Ośrodka Badań Regionalnych Urzędu Statystycznego w Szczecinie
Biblioteka Główna ZUT w Szczecinie, sala wykładowa nr 2, godz. 12.00, czas trwania 120 min.

plakat do pobrania (format:  pdf, rozmiar:  13,98 MB)

Propozycje Bibliotek Wydziałowych

WYPOŻYCZALNIA JĘZYKOWA

#ŚLADAMI PODRÓŻNIKÓW
Wystawa poświęcona zbiorom o tematyce podróżniczej: albumów, książek i przewodników turystycznych, folderów i pamiątek z podróży.

#BIBLIOTEKA #WYPOŻYCZALNIA JĘZYKOWA
Wystawa plakatów autorstwa pracowników W.J., które prezentują zbiory placówki oraz pracy bibliotekarzy.

BIBLIOTEKA WTMiT

CZŁOWIEK I MORZE
Ekspozycja prezentuje publikacje opisujące ludzi związanych z morzem. Wystawę wzbogacą eksponaty powiązane z tytułem wystawy. Ekspozycja będzie prezentowana w dniach 8 - 22 maja 2019.

BIBLIOTEKA WI

GIRLS POWER: KOBIETY W HISTORII INFORMATYKI
Wystawa prezentuje sylwetki kobiet znaczących w branży IT.

BIBLIOTEKA WTiICH

CHI - "STARA CHEMIA"
JEDYNA TAKA
Wystawa poświęcona Bibliotece Sejmowej.
CHII - "NOWA CHEMIA"
BOOKCROSSING
Biblioteka zaprasza do dzielenia się książkami.

BIBLIOTEKA WEL

Z PRZYMRUŻENIEM OKA: TAK SIĘ WIDZĘ
Wystawa karykatur uczniów II klasy szkoły podstawowej Centrum Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie.

BIBLIOTEKA WBiA

NOWA JAKOŚĆ W BIBLIOTECE - fotorelacja z modernizacji Czytelni Budownictwa
100 LAT BAUHAUSU
Wystawa w Czytelni Architektury poświęcona jubileuszowi stulecia powstania słynnej niemieckiej uczelni.

BIBLIOTEKA WKŚiR

PIĘKNY ŚWIAT PRZYRODY W FOTOGRAFII LILLI MIELNIK,
Pani dr hab. Lilla Mielnik, kierownik Katedry Fizyki i Agrofizyki na Wydziale KŚiR, jest  nie tylko fizykiem i geografem, ale także pasjonatką podróży oraz zapaloną fotografką. Interesuje się przyrodą oraz zjawiskami w niej zachodzącymi. „Zatrzymuje w kadrze” ciekawostki zaobserwowane na łonie natury.
NASZE BIBLIOTEKI, czyli DOMOWE KSIĄŻNICE CZYTELNIKÓW
Zaglądamy do domowych biblioteczek naszych studentów, doktorantów i pracowników. Na wystawie można będzie podziwiać zdjęcia ich własnych, bogatych księgozbiorów.

BIBLIOTEKA WIMiM

WYSTAWA ZAGRANICZNYCH KSIĄŻEK NAUKOWYCH ABE-IPS
Wystawa będzie czynna w dniach 21-23 maja 2019.

BIBLIOTEKA WBiHZ

WARSZTATY RĘKODZIEŁA: RÓŻE Z BIBUŁY
Zainteresowane osoby zapoznają się z technikami kwiatów z bibuły.
13.05.2019 (poniedziałek) godz. 13.00-15.00

BIBLIOTEKA WNoŻiR

ZIOŁA PÓL, LASÓW, OGRODÓW
Wystawa literatury dotyczącej ziół - ich właściwości leczniczych i zastosowań w kuchni