W moim ogrodzie

W moim ogrodzie

Wystawa malarstwa p. Doroty Karandyszowskiej zatytułowana "W moim ogrodzie" prezentowana była w styczniu i lutym 2018 r. w galerii "SUPLEMENT".
Dorota Karandyszowska – jest absolwentką Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny) oraz Wyższej Szkoły Użytkowej w Szczecinie. Zawodowo zajmuje się edukacją artystyczną dzieci w szkole podstawowej nr 14 w Szczecinie, jest członkiem ZPAP oraz Stowarzyszenia Artystycznego Integracji Europejskiej. Maluje olejem, akrylami, pastelem. Prace wielokrotnie prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim, międzynarodowym .
Autorka ma na swoim koncie nagrody m.in. : nagrodę specjalną ,,Bird 2005”w Pekinie, wyróżnienie ,,Konfrontacje 2009” Leszno, nagroda burmistrza Choszczna.
Autorka o sobie:
,,Tematem wiodącym w moim malarstwie jest natura. Pejzaż który proponuję to suma zapamiętanych obrazów w różnej przestrzeni czasowej. Ukazuję różnorodność natury, zróżnicowanie i nieregularność wszystkiego co żyje . To zachwyt i fascynacja siłami przyrody, ślad emocjonalnego związku z najbliższym otoczeniem. Wydobywam obraz natury z pamięci, by tworzyć drugi, własny świat. Często poszukuję tego co jest na pograniczu świata realnego i fantazji. Pojawiająca się przypadkowość podczas pracy często potęguje nastrój i treść.
Ulubionymi kolorami są żółć, turkus, czerwień i fiolet. To kolor jest nośnikiem wszystkich emocjonalnych jak i symbolicznych znaczeń.
Obrazy wibrują kolorami, gdzie drga, rozbłyska i zanika światło. To również zapis nastrojów i atmosfery spotkań z naturą… Przekazuję swoje doznania, wrażenia, przeżycia. Pejzaż który pokazuję nie jest konkretnym krajobrazem lecz miejscem dla mnie magicznym, z którego obserwuje świat”.
,,Nie ma przepisu na to, by osiągnąć płótno, które przestaje być płótnem, zaczyna być światem, staje się tak pełnym, tak logicznie, konsekwentnie przeprowadzonym, i tak silnie wyrażonym , że zaczyna żyć...”
Eugeniusz Eibisch