Plakat i znak graficzny Mariana Dębskiego

Plakat i znak graficzny Mariana Dębskiego

Biblioteka Główna ZUT w Szczecinie prezentowała  wystawę plakatu i znaku graficznego Mariana Marcelego Dębskiego. Wernisaż wystawy odbył się 14.10.2016 r. o godz. 18.00 w Bibliotece Głównej ZUT. Ekspozycję prac  można było oglądać do końca grudnia 2016 r.
Informacje o autorze:
Szczecinianin z urodzenia i wyboru. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, grafiką komputerową, fotografią. Autor wielu plakatów i znaków graficznych.
Jest członkiem Stowarzyszenia Artystycznego Integracji Europejskiej SAIE, gdzie pełni funkcję v-ce prezesa, oraz jest członkiem Szczecińskiego Stowarzyszenia Marynistów Polskich.
Przez wiele lat pracował jako wolontariusz, organizował i prowadził warsztaty plastyczne, fotograficzne i komputerowe dla dzieci i młodzieży.
Był twórcą i wieloletnim opiekunem "Galerii TaNOWA" w której gospodarzami były dzieci i młodzież, gdzie realizował swój autorski projekt "Długofalowy program wychowania przez sztukę"
Swoje prace prezentował na licznych wystawach krajowych i zagranicznych. Jest organizatorem morskich i śródlądowych plenerów fotograficznych.