Malarstwo Aleksandry Chojeckiej

Malarstwo Aleksandry Chojeckiej

Aleksandra Chojecka - urodzona i mieszkająca w Szczecinie, zakochana w swoim mieście i regionie.
Ukończyła oligofrenopedagogikę na Uniwersytecie Gdańskim. Przepracowała ponad 30 lat w szkolnictwie specjalnym, jako nauczyciel muzyki i logopeda .
Od zawsze pasjonuje się malarstwem i muzyką. Nauka gry na instrumencie i ukończony kierunek wychowania muzycznego w Studium Nauczycielskim dały wiedzę i pewne umiejętności w zakresie muzyki, która towarzyszyła przez całe życie zawodowe. Natomiast malowanie to własne dochodzenie do wiedzy i umiejętności, wspomagane wskazówkami osób malujących, podręcznikami .
Absorbująca praca zawodowa oraz obowiązki rodzinne nie zawsze pozwalały na realizowanie pasji malarskiej. W tym okresie możliwe było tworzenie technikami mniej czasochłonnymi , czyli głównie rysunek ołówkiem, kredką olejną oraz decoupage i malowanie na szkle .
Po przejściu na emeryturę , przyszedł czas na ulubioną technikę : farby olejne. W tym okresie powstało też kilka obrazów akwarelowych.Najchętniej maluje miejsca, w których lubi przebywać : plaża, morze, jeziora, strumyki, zakątki leśne, parki.
Czasami tematem bywają też kwiaty, bywa , że wyhodowane na własnej działce.

Wystawę można było ogladać w styczniu i lutym 2017 r.