Dwa Światy

Biblioteka Główna zaprasza do galerii "Suplement" na wernisaż wystawy malarstwa dwojga artystów - Doroty Karandyszowskiej i Jarosława Mielcarka zatytułowanej "Dwa Światy". Dorota Karandyszowska jest absolwentką Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny) oraz Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej w Szczecinie.Zawodowo zajmuje się edukacją artystyczną dzieci w szkole podstawowej nr 14 w Szczecinie, jest członkiem ZPAP oraz Stowarzyszenia Artystycznego Integracji Europejskiej. Maluje olejem, akrylami, pastelem. Prace wielokrotnie prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim, międzynarodowym. Autorka ma na swoim koncie nagrody m.in.: nagrodę specjalną ,,Bird 2005” w Pekinie, wyróżnienie ,,Konfrontacje 2009” Leszno, nagroda burmistrza Choszczna.

Jarosław Mielcarek jest kompozytorem, muzykiem, malarzem i poetą. Inicjator i organizator plenerów, warsztatów artystycznych, festiwali muzycznych. Laureat wielu nagród i wyróżnień. Członek Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Gorzowie Wlkp., założyciel Barlineckiego Stowarzyszenia Kultury “Art-Maxi", członek Stowarzyszenia Artystów Integracji Europejskiej w Szczecinie. Obecnie mieszka w Szczecinie. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim. Tworzy muzykę alternatywną, ilustracyjno-refleksyjną sięgającą do źródeł różnych kultur wykorzystując dźwięki natury, mechaniczne, ulicy, fizjologiczne. Maluje obrazy o różnorodnej tematyce stosując proste formy wolne od skojarzeń, działając jedynie na emocje odbiorcy.
Wernisaż wystawy odbył się 28 października i można ją oglądać do końca listopada 2022 roku w godzinach pracy Biblioteki.