Zaproszenie na październikowe szkolenia Web of Science 08.10.2020 09:58

Web of Science Group zaprasza na październikowe webinaria

19 PAŹDZIERNIKA 2020, GODZ. 11:00-11:45 CET  Widoczność i analiza treści Open Access w Web of Science
Z okazji trzynastego Międzynarodowego Tygodnia Otwartej Nauki (ang. Open Access Week) nasz zespół ekspertów zademonstruje, jak odkrywać i analizować publikacje otwartego dostępu w Web of Science oraz na nowej platformie InCites.

27 PAŹDZIERNIKA 2020, GODZ. 11:00-11:45 CET Czy ktoś przegląda Twoje publikacje w Web of Science?
Rekordy autorskie i profile autorów uległy poprawie! Nie pozwól, aby Twoje badania zostały omyłkowo przypisane innej osobie. Odkryj, jak znajdować, śledzić i zgłaszać roszczenia do swoich publikacji w Web of Science dzięki nowym funkcjom Author Search BETA i Author Records, i jak synchronizować je z profilem autora w Publons.

28 PAŹDZIERNIKA 2020, GODZ. 13:00-13:45 CET Nowa odsłona InCites Benchmarking & Analytics
Poznaj nowy interfejs InCites o większej przejrzystości, elastyczności i łatwości obsługi. Dołącz do naszej sesji, aby dowiedzieć się o zmianach, które uczynią Twoją podróż po analizach bardziej efektywną.

Akademia Web of Science i InCites

20 PAŹDZIERNIKA 2020, GODZ. 10:00-11:00 CET Podstawy i obliczenia wskaźnika Journal Impact Factor
Czy wiesz, dlaczego czasopisma dążą do osiągnięcia jak najwyższego wskaźnika Journal Impact Factor? Jakie dane wykorzystywane są do jego obliczenia? Czy można zmanipulować wyniki dla czasopisma?

21 PAŹDZIERNIKA 2020, GODZ. 10:00-11:00 CET Selekcja książek do Web of Science Core Collection
Jakie kryteria muszą spełniać książki, żeby zostały włączone do bazy Web of Science Core Collection? Kto ma prawo zgłosić książkę? Weź udział w szkoleniu, aby poznać odpowiedzi!22 PAŹDZIERNIKA 2020, GODZ. 11:00-12:00 CET Tezaurusy Web of Science? Co znajdziemy w bazach Web of Science?Web of Science to ekosystem różnych baz. Każda z nich posiada specyficzne metadane i właściwe sobie pola wyszukiwania. Co zawierają bazy takie jak Medline, BiOSIS, Data Citation Index czy Derwent? Czy różnią się od siebie. Jak skutecznie odkrywać i wykorzystać zawarte w nich treści?

Citation Laureates 2020: Giganci badań naukowych - lista