Aktualności

Szkolenia i webinaria EBSCO we wrześniu 18.09.2023 10:35

W imieniu firmy EBSCO zapraszamy do udziału w dostępnych bezpłatnie, otwartych szkoleniach online w języku polskim zaplanowanych na wrzesień.

Sesja dedykowana aplikacji mobilnej EBSCO. Pokażemy jak pobrać, zalogować się i korzystać z aplikacji. Opowiemy, jak aplikacja ułatwia pobieranie książek elektronicznych.

Podczas sesji dokonamy przeglądu baz EBSCO dostępnych w ramach tzw. licencji krajowej, z których mogą korzystać wszystkie uczelnie i instytucje badawcze w Polsce. Studenci i pracownicy uczelni mają dostęp do EBSCO Open Dissertations™ - międzynarodowej bazy prac dyplomowych i dysertacji oraz 16 obszernych naukowych baz danych refundowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wchodzące w skład pakietu bazy Academic Search™ Ultimate oraz Business Source® Ultimate są jednymi z najczęściej wykorzystywanych zasobów naukowych na świecie przez wiodące ośrodki akademickie.

Praktyczna sesja, podczas której przyjrzymy się opcjom wyszukiwania w bazach z rodziny MEDLINE: MEDLINE Ultimate, MEDLINE Complete oraz MEDLINE with Full Text. Te bogate pełnotekstowe bazy artykułów z zakresu medycyny cechują się dedykowanymi opcjami wyszukiwania i zawężania wyników, które rzadko występują w przypadku innych popularnych baz EBSCO.

Praktyczna sesja, podczas której pokażemy jak założyć darmowe konto na platformie EBSCOhost. Podpowiemy jak efektywnie zaoszczędzić czas wykorzystując wiele opcji platformy, tj.: tworzenie powiadomień, zapisywanie wyników i wyszukiwań, segregowanie wyników w folderach tematycznych.

Poznaj nowe oblicze strony wsparcia EBSCO dostępnej pod adresem connect.ebsco.com. Znajdziesz tam wszystkie istotne informacje odnośnie baz i serwisów oferowanych przez EBSCO. Wszystko dostępne w przystępnej i prostej do odnalezienia formie. Podczas szkolenia pokazane zostaną opcje wyszukiwania informacji i materiałów dostępnych na stronie wsparcia. Zobaczymy również nową stronę Akademii EBSCO, gdzie użytkownicy mogą znaleźć liczne nagrania wideo, zwiększyć swoje umiejętności wyszukiwania informacji biorąc udział w mini kursach, wyświetlić archiwalne nagrania szkoleń.

Praktyczne szkolenie, podczas którego uczestnicy dowiedzą się:
- jak korzystać z e-książek online
- jak pobierać e-książki w całości oraz we fragmentach
- jak korzystać z e-książek na smartfonach, tabletach i czytnikach

Nowa odsłona wyszukiwarki naukowej EBSCO Discovery Service dla początkujących. Podczas sesji dokonamy ogólnego przeglądu nowego interfejsu wyszukiwarki. Na kilkunastu przykładach pokażemy jak działa wyszukiwarka, jak zbudowany jest nowy interfejs, w jaki sposób wyświetlane są wyniki wyszukiwań, jak doprecyzować wyszukiwanie wykorzystując dostępne ograniczniki, jak korzystać ze spersonalizowanych opcji, jak wyszukiwać terminy w interaktywnych mapach słów.

Podczas szkolenia zaprezentowany zostanie interfejs wyszukiwarki publikacji Publication Finder. Przyjrzymy się jak wyszukiwać czasopisma i książki w zasobach biblioteki, jak korzystać z dostępnych ograniczników oraz sprawdzać dostępność tytułów.