Szkolenia EBSCO w kwietniu 03.04.2024 11:13

Interesujesz się architekturą i nudzi Cię czytanie magazynów w poszukiwaniu informacji związanych z designem? Szukasz nowoczesnych narzędzi edukacyjnych, które pozwolą Ci poszerzyć wiedzę z zakresu architektury? To szkolenie jest dla Ciebie! Dołącz do nas i dowiedz się więcej o OnArchitecture - wyjątkowej internetowej bibliotece oryginalnych filmów o architekturze, która ma wspierać edukację z zakresu architektury i projektowania.

Przegląd najważniejszych opcji pozwalających zawęzić i doprecyzować wyniki otrzymane podczas wyszukiwania na platformie EBSCOhost. Przyjrzymy się opcjom, tj.: wybór trybu wyszukiwania, wyszukiwanie w pełnym tekście, dostosowanie języka, daty publikacji, tematyki, tytułu publikacji i wiele innych.

Sesja poświęcona bazie Applied Science & Technology Source Ultimate, która zawiera pełnotekstowe źródła z zakresu nauk stosowanych oraz informatyki, a także biznesowych i społecznych implikacji nowych technologii (w tym sztucznej inteligencji). Ta baza to prawdziwa skarbnica wiedzy. Od akustyki po aeronautykę, od robotyki po inżynierię. Z ponad 1,300 stale wydawanymi czasopismami pełnotekstowymi stanowi doskonałe źródło wiedzy naukowej.

Dołącz do szkolenia i dowiedz się więcej o CINAHL Ultimate – bazie danych przeznaczonej dla studentów pielęgniarstwa i pielęgniarek. W tej bazie danych znajdują się obecnie filmy instruktażowe, które pomagają studentom pielęgniarstwa i pielęgniarkom poznać określone techniki oraz poszerzyć ich wiedzę na temat procedur i najlepszych praktyk w zakresie opieki. Podczas szkolenia zaprezentujemy treść czasopism, magazynów i materiałów dodatkowych wraz ze zbiorem ponad 130 filmów.

Sesja poświęcona bazie Business Source Ultimate - bogatej bazie recenzowanych artykułów z obszaru biznesu, zarządzania i finansów. Business Source Ultimate to znacznie więcej niż tylko czasopisma i magazyny! Na wielu przykładach wyszukiwań pokażemy, jak znaleźć analizy typu SWOT, raporty krajowe, profile firm, nagrania wideo i wiele innych.

Szkolenie dedykowane opcjom wyszukiwania z wykorzystaniem ekranu do wyszukiwania zaawansowanego na platformie EBSCOhost. Przyjrzymy się jak korzystać z operatów Boolean, jak odpowiednio tworzyć zaawansowaną strategię wyszukiwawczą, jak stosować znaki specjalne oraz kody pól dla bardziej precyzyjnego wyszukiwania.

Szkolenia wydawców

Szkolenia i webinaria od Taylor & Francis