Darmowy podręcznik fizyki 19.09.2018 14:31

„Fizyka dla szkół wyższych" jest adaptacją podręcznika University Physics wydanego przez fundację OpenStax działającą przy Rice University w USA. Adaptacja powstała w ścisłej współpracy z wykładowcami na polskich uczelniach. Została zrecenzowana przez polskich pracowników naukowych. Jest otwartym zasobem edukacyjnym. Cała publikacja to trzy tomy, w sumie prawie 3 tys. stron w formacie A4.

Wydawcą podręcznika „Fizyka dla szkół wyższych" jest Katalyst Education, fundacja non profit.

Oto linki do wszystkich trzech tomów nowego, darmowego podręcznika „Fizyka dla szkół wyższych" (w wersji online lub w pdfie):

Tom 1.

Tom 2.

Tom 3.

Korzyści dla studentów i wykładowców:

• Dostęp bez logowania i bez opłat.
  • Widok online w przeglądarce lub PDF.
  • Wysoka jakość i klarowny układ treści.
  • Mnóstwo zadań i przykładów.
  • Nowoczesny przekaz treści
  • Najbardziej aktualna publikacja na rynku (polska wersja opublikowana w 2018 r., amerykańska wersja opublikowana w 2016 r.)

Korzyści dla wykładowców:

• Legalne darmowe kopiowanie całości lub fragmentów publikacji.
  • Legalna darmowa modyfikacja i udostępnianie skopiowanej treści.
  • Podręcznik obejmuje kompletny kurs fizyki ogólnej.
  • Możliwość umiędzynarodowienia procesu kształcenia - na OpenStax.org dostępna jest darmowa wersja podręcznika w jęz. angielskim (University Physics, vol. 1-3.)