Aktualności

Zmiana godzin pracy Wypożyczalni Językowej

Szanowni Państwo, dnia 24 września 2019 r. Wypożyczalnia Językowa czynna będzie w godz. 10:30 - 14:00.

                                                                                                                            Za utrudnienia przepraszamy!

 

 

Wystawa pt: "CHINY - niezwykła przygoda"

Od 1 września 2019 r. pragniemy naszych Czytelników zachęcić do obejrzenia najnowszej wystawę pt. "CHINY - niezwykła przygoda" autorstwa Anny Wiktorskiej, która podróżując po Chinach odwiedziła liczne, piękne i ciekawe miejsca tego zaskakującego i odległego kraju. Autorka oprócz zdjęć i plakatów z zamieszczonymi tam zdjęciami, zamieściła opis odwiedzanych miejsc i emocji jakie jej towarzyszyły w podróży.

Wystawę obejrzeć można w gablotach Wypożyczalni Językowej. Zapraszamy!

Nowa wystawa pt.: #biblioteka z okazji XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek

Zachęcamy do obejrzenia kolejnej wystawy z okazji XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pt.: #biblioteka, która przedstawia codzienną pracę Wypożyczalni Językowej oraz zbiory w niej zgromadzone.

XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 8-15 maja 2019 r.

#Śladami podróżników to temat wystawy zorganizowanej przez pracowników Wypożyczalni Językowej w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odbywającego się w dniach 8-15 maja 2019 r. 

Wystawa poświęcona jest zgromadzonym zbiorom o tematyce podróżniczej, począwszy od albumów, książek i przewodników turystycznych, po foldery i pamiątki zgromadzone w trakcie różnych podróży. Wędrówka przez wszystkie kontynenty i kraje świata zachęca do obejrzenia przepięknych widoków, poznania najsłynniejszych miejsc, zobaczenia niezwykłych budowli. Zgromadzone publikacje mogą stanowić inspirację zarówno dla wielu zaawansowanych globtroterów, jak też dla mało doświadczonych podróżników. Rozbudzają ciekawość i marzenia o bliskich i dalekich podróżach, zachęcają do poznania odmiennych kultur i tradycji, smaków i zapachów. Znajdziemy tu także sporo przydatnych informacji i wiele praktycznych porad, jak przygotować się do podróży.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy!

 

 

Czasopisma w Wypożyczalni Językowej

Serdecznie zapraszamy do lektury czasopism zagranicznych dostępnych w Wypożyczalni Językowej.

Oprócz dotąd dostępnych tytułów:

  • English Matters (od 2013-    )
  • Business English (od 2016 -   )
  • Deutsch Aktuell (od 2010 -    )
  • Francais Present (od 2010 -    )
  • Espanol. Si, gracias (od 2016 -    )

od tego roku posiadamy Newsweek Learning English (od 2019 -    )

 

 

Dostęp do Kuriera Szczecińskiego i Gazety Wyborczej

Wypożyczalnia Językowa w 2019 roku posiada dostęp do elektronicznych wersji dzienników:

  • Kuriera Szczecińskiego i Gazety Wyborczej

Dostęp do wszystkich dodatków oraz pełnej wersji artykułów tylko po zalogowaniu się do serwisów.

Loginy i hasła dostępne w naszej bibliotece.

 

 

W świątecznym nastroju.

Święta to czas odpoczynku od nauki i pracy. Każdy pragnie oderwać się od codzienności i spędzić ten czas w  świątecznym nastroju. Ciekawa książka, piękny film, znakomite opowiadania, to nasza propozycja na długie wieczory spędzane w blasku choinkowych światełek. Zapraszamy do Wypożyczalni Językowej, gdzie można zaopatrzyć się w interesujące Państwa zbiory.

 

Przedłuż konto w bibliotece!

Przypominamy, że do 31 października 2018 r. należy przedłużyć konto biblioteczne na kolejny rok akademicki 2018/2019. Przedłużyć konto można w Wypożyczalni BG lub Wypożyczalni Językowej na podstawie aktualnej legitymacji studenckiej. Studenci mający wklejony znaczek na bieżący rok akademicki proszeni są o zgłaszanie się do biblioteki.

 

 

Fall in Love with Reading

Fall in Love with Reading (Zakochaj się w czytaniu) i odwiedź Wypożyczalnię Językową, to nasze hasło na rozpoczęcie nowego roku akademickiego 2018/2019. Zapraszamy wszystkich Czytelników do Wypożyczalni Językowej, w której gromadzone i wypożyczane są różnego rodzaju zbiory do nauki języków obcych. W swojej kolekcji posiadamy podręczniki, słowniki, literaturę, testy przygotowujące do egzaminów językowych oraz zbiory multimedialne.

Spędź tę jesień z nami!

 

 

Opłaty za nieterminowy zwrot zbiorów bibliotecznych

 

Wszelkie świadczenia pieniężne wobec biblioteki należy wnosić w formie przelewu bankowego lub elektronicznego na nr rachunku bankowego ZUT: 

Santander Bank Polska S.A.

87 1090 0004 8098 0100 0000 0000

tytuł opłaty "zadłużenie wobec Biblioteki Głównej - imię i nazwisko, nr albumu studenta/doktoranta.

W celu przyśpieszenia procedury odblokowania konta potwierdzenie przelewu z tytułu opłaconej kary należy przesłać na adres:

przelewybg@zut.edu.pl

 ----------------------------------------------------------------------

 

 All payments to libraries must be made by bank transfer or by electronic banking into the following ZUT account number

Santander Bank Polska S.A.

87 1090 0004 8098 0100 0000 0000

Title of the transfer: “zadłużenie wobec Biblioteki Głównej – name, student’s album number of student / PhD student” or at branches of Santander Consumer Bank – no commission (fee).

In order to speed up the procedures for the unlocking of the account please send the confirmation of payment of the fine to:

przelewybg@zut.edu.pl

 

 

XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Z okazji odbywającego się XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w dniach 8 - 15 maja 2018 r.

zapraszamy wszystkich Czytelników do odwiedzenia naszej biblioteki i obejrzenia:

  •  wystawy fotografii z podróży po Azji pt. "Moje wejście smoka :)" pana Dominika Wolskiego oraz
  • wystawy książek literatury obcojęzycznej pt. "(Do)wolność czytania w wielu językach".

Wystawa zdjęć z podróży po Azji

Zapraszamy do obejrzenia wystawy pana Dominika Wolskiego pt.: "Moje wejście smoka :)"w galerii Wypożyczalni Językowej w Budynku Jednostek Międzywydziałowych. Wystawa składa się ze zbioru pięknych fotografii wykonanych przez autora oraz jego współtowarzysza w podróżach po Azji (Wietnam, Kambodża, Tajlandia) - pana Marcina Szmagaja. 

Autor w obiektywie swojego aparatu uchwycił "kalejdoskop" wielu fragmentów obrazów z życia codziennego mieszkańców, środowiska naturalnego i architektury. Doskonale oddał klimat i urok wielu zwiedzanych zakątków, a tym samym umiejętnie uchwycił odmienność od europejskich standardów życia.

Wystawa fotograficzna pt.: "Afrykańska przygoda"

Zaprzaszamy do obejrzenia wystawy pt.: "Afrykańska przygoda" pani Anny Wiktorskiej, która spełniając swoje marzenia o dalekich wyprawach podróżuje w różne zakątki świata.

Obecna wystawa, to fotorelacja z wyprawy do Kenii i Tanzanii, którą autorka zdjęć odbyła w 2013 r. Inspiracją do dalekich podróży, są dla niej przeczytane książki i obejrzane filmy.
„Okiem” aparatu fotograficznego uwiecznia unikalne i niezapomniane chwile ze swoich wyjazdów. Na co dzień bibliotekarz i specjalista od  wyszukiwania informacji patentowej i normalizacyjnej w  ZUT.

 

 

Platforma do nauki języka angielskiego

Goodmemory.pl      https://goodmemory.pl/pl

jest darmową platformą do nauki słownictwa języka angielskiego przez skojarzenia tworzoną przez Użytkowników.  Pomysłodawcą i redaktorem platformy jest Krzysztof Potyrała,lektor języka angielskiego zatrudniony w Studium Praktycznej Nauki Językó Obcych w naszej Uczelni. Ponad rok temu, przy wsparciu wielu życzliwych osób, wydał książkę pt. „Angielski w skojarzeniach MemoSłówka. To działa!”. Teraz wraz z kilkoma entuzjastami tworzy słownik ze skojarzeniami.

 

 

Prasa w 2018 roku

Z początkiem roku 2018 mogą Państwo korzystać w naszej bibliotece z dostępu do elektronicznej wersji dwóch dzienników - Kuriera Szczecińskiego i Gazety Wyborczej oraz jej dodatków: Wysokie Obcasy, Duży Format, Magazyn Świąteczny, Ale Historia.
Dostęp do pełnej wersji dzienników tylko z komputerów Wypożyczalni Językowej.
Wersji drukowanej już nie posiadamy.

 

 

Wypożycz film na święta

Zapraszamy do korzystania z kolekcji filmów zgromadzonych w Wypożyczalni Językowej, które umilą czas w okresie świątecznym. Szeroki wachlarz tematyki filmów sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie, od dramatów, sensacji, filmów popularno-naukowych po dokumentalne. Gorąco polecamy te o tematyce monarchii brytyjskiej, dawnej i obecnej.

Filmy oglądać można w języku oryginalnym, z napisami lub lektorem.

Konta biblioteczne

Szanowni Państwo,
informujemy że z Wypożyczalni Językowej wypożyczeń dokonywać mogą studenci  z aktywnym kontem bibliotecznym oraz z aktualną legitymacją studencką, która pełni rolę karty bibliotecznej.
Konto biblioteczne aktywowane jest w Wypożyczalni Biblioteki Głównej  (ul. Ku Słońcu 140) na podstawie ważnej legitymacji oraz złożonej deklaracji.
Jednocześnie przypominamy, że z dniem 31 października wszystkie nie przedłużone konta biblioteczne wymagają przedłużenia. W tym celu należy zgłosić się z ważną legitymacją do Biblioteki Głównej lub Wypożyczalni Językowej.

 

Wystawa "Książki w roli głównej"

"Książki w roli głównej", to wystawa zorganizowana przez pracowników Wypożyczalni Językowej skierowana do studentów rozpoczynających oraz kontynuujących naukę języka angielskiego i niemieckiego. Polecane podręczniki wykorzystywane są przez lektorów w procesie dydaktycznym na różnych kierunkach studiów i poziomach nauczania języków obcych w naszej Uczelni. Książki te stanowią jedno z podstawowych źródeł przygotowania do egzaminu końcowego na poziomie średniozaawansowanym  B2 (First Certificate in English — FCE).

W trakcie trwania roku akademickiego książki wypożyczane są studentom głównie na zajęcia, zaś wypożyczenia na dłuższy okres czasu wymagają uzgodnienia z dyżurującym bibliotekarzem.