Zasady funkcjonowania Biblioteki Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa

Obowiązują następujące zasady korzystania z Biblioteki Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa oraz księgozbioru:

• Użytkownicy mogą korzystać z czytelni i księgozbioru w wolnym dostępie.
  • Wypożyczenia zbiorów dokonuje się bezpośrednio na miejscu. Nadal istnieje również możliwość dokonania rezerwacji książek za pośrednictwem systemu bibliotecznego ALEPH Książki można odebrać po otrzymaniu mailowego potwierdzenia realizacji zamówienia (nie później niż do 2 dni - po tym terminie zamówienie zostaje anulowane).
  • W przypadku zamknięcia Biblioteki Wydziałowej wypożyczone materiały mogą być zwrócone w Wypożyczalni Biblioteki Głównej (ul. Ku Słońcu 140) lub za pomocą książkomatu.
  • Przedłużenia wypożyczonych zbiorów można dokonać osobiście, telefonicznie lub drogą elektroniczną (mail: biblsrodowisko@zut.edu.pl, telefon: 91 449 62 27).
  • Pozostałe szczegółowe zasady funkcjonowania biblioteki można znaleźć na stronie Biblioteki Głównej ZUT.

Drukarka Zeccer

Miło nam poinformować, że Biblioteka Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa oferuje użytkownikom możliwość wykonania wydruku za pomocą samoobsługowej drukarki Zeccer.

Przyjazny, intuicyjny system umożliwia wydruk dokumentów przez smartfon, komputer czy tablet.

Pliki do wydruku można przesłać zdalnie i odebrać w godzinach pracy biblioteki.

Usługa jest odpłatna, a jej koszt wynosi 25 gr za 1 stronę A4.

Płatności można dokonać kartą, e-przelewem lub Blikiem.

Szkolenie biblioteczne dla studentów I roku

Szkolenie Biblioteczne dla Studentów I roku jest obowiązkowe i kończy się wpisem do indeksu.

W celu zaliczenia szkolenia należy zalogować się na platformie Moodle (zakładka E-usługi - e-edukacja na stronie głównej ZUT), a następnie w kategorii kursów "Biblioteka Główna" odnaleźć kurs "Szkolenie biblioteczne dla studentów I roku".

Informacja dla studentów I roku

Warunkiem korzystania ze zbiorów Biblioteki Głównej, Wypożyczalni Językowej oraz Bibliotek Wydziałowych i Specjalistycznych (również z Biblioteki Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa) jest posiadanie aktywnego konta bibliotecznego.
Konto można założyć w Bibliotece Wydziałowej (ul. Papieża Pawła VI 1, pokój 109).

Podstawą zapisu jest Elektroniczna Legitymacja Studencka (ELS) lub doktorancka (ELD), pełniąca funkcję karty bibliotecznej.

Zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów!

Informacja dla studentów II-go roku i wyższych

Warunkiem korzystania ze zbiorów Biblioteki Głównej, Wypożyczalni Językowej oraz BIbliotek Wydziałowych i Specjalistycznych (również z Biblioteki Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa) jest uaktywnienie konta bibliotecznego na nowy rok akademicki.
W tym celu prosimy zgłaszać się z aktualną legitymacją studencką (ELS) lub doktorancką (ELD) do Biblioteki Wydziałowej (ul. Papieża Pawła VI 1, pokój 109).

Ważne !
Aby przedłużyć ważność konta należy także:

• zwrócić wszystkie wypożyczone materiały,
  • opłacić kary za nieterminowy zwrot książek.

Zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów!

Kara za nieterminowy zwrot książek

NALEŻNOŚCI PROSIMY  WPŁACAĆ NA KONTO:

Bank Santander Polska SA nr: 87 1090 0004 8098 0100 0000 0000

w treści podając tytuł opłaty:

„zadłużenie wobec Biblioteki Głównej -imię i nazwisko, numer albumu studenta/doktoranta”
w oddziałach Banku Santander Polska SA- bez prowizji (opłat).

Potwierdzenie przelewu należy dostarczyć osobiście do Wypożyczalni
(ul. Ku Słońcu 140) lub przesłać na adres: przelewybg@zut.edu.pl