NASBI (licencyjna)

NASBI »

Platforma edukacyjna oparta na nowoczesnej technologii dostępna dla studentów i kadry akademickiej, którzy w ramach instytucji (np. uczelni lub szkoły, przedsiębiorstwa, biblioteki) otrzymali dostęp do e-bookowych zasobów wypożyczalni.
W ramach licencji ZUT mają Państwo dostęp do 96 e-booków z dziedziny informatyki i ekonomii.

Zasady korzystania z platformy
•    z każdej e-książki może korzystać jednocześnie 5 użytkowników
•    dostęp do tytułów zamieszczonych na platformie nasbi.pl możliwy jest z komputerów sieci uczelnianej oraz z komputerów domowych po zarejestrowaniu w bazie za pomocą studenckich lub pracowniczych adresów  z domeny ZUT.

Instrukcja korzystania z publikacji na platformie:
-  założyć osobiste konto w bazie (Zarejestruj się)
-  rejestracja wyłącznie na podstawie adresów email w domenie ZUT
-  potwierdzić założenie konta klikając link aktywacyjny przesłany na podany w formularzu rejestracyjnym adres email
-  zalogować się do NASBI (Zaloguj się)
-  wyszukać publikację do wypożyczenia - jest to możliwe wg następujących kryteriów: tytułu i opisu, autora, EAN i ISBN oraz wydawcy
-  publikacje można również wyszukiwać poprzez Kategorie (menu z lewej strony). Po kliknięciu w kategorię wyświetli się Pełna oferta tytułów. Po wybraniu opcji Wykupiona oferta wyświetlą się tylko tytuły wykupione przez Bibliotekę ZUT - i tylko przy tych tytułach pojawi się ikona Pożycz. Przed wypożyczeniem można zapoznać się z częścią tekstu publikacji wybierając opcję Czytaj fragment)
-   po kliknięciu opcji Pożycz książka wędruje na półkę użytkownika (górne menu) - pozostanie tam przez 3 dni (użytkownik może ją wcześniej "zwrócić" używając opcji Oddaj)

Warunki licencji